عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
مقاله
پنجشنبه، 24 دیماه 1383

11:35 AM

January 13, 2005


وب هاستینگ اختصاصى یا اشتراکى؟

نویسنده: سعید درویش پازوکى


  وب هاستینگ اختصاصى یا اشتراکى؟


25 فروردین 1383 -

ITbUZZER - شرکت ارائه کننده خدمات وب هاستینگ شما میتواند متناسب با نوع خدماتى که ارائه میکند و سطح مسئولیت پذیرى بهترین دوست و یا بدترین دشمن شما باشد! یک وب سایت موفق وابستگى شدیدى به نوع خدمات وب هاستینگ آن دارد و این مساله بسیار مهم است که شما بتوانید متناسب با نوع فعالیت و هدف مورد نظر سرویس مناسبى را براى حضور بر روى اینترنت انتخاب کنید.
مهمترین نکته این است که آیا نیاز و انتظار شما را یک سرویس وب هاستینگ که در آن وب سایتهاى مختلفى همراه وب سایت شما بصورت مشترک از یک سرور استفاده میکنند پوشش میدهد و یا حتماً نیاز است که از یک سرویس وب هاستینگ اختصاصى استفاده کنید؟ قبلا از هر کارى ابتدا به این پرسش پاسخ دهید.

آدرس اختصاصى و اشتراکى
هر سرورى که به اینترنت متصل است داراى یک IP منحصر به فرد است. این عدد منحصر به فرد شناسه اى است که براى دسترسى به سرویسهاى موجود بر روى آن سرور در اینترنت از آن استفاده میشود. هیچ دو سرورى در اینترنت نمیتوانند IP یکسانى داشته باشند ولى یک سرور میتواند با یک IP چندین سرویس به مشترکین ارائه کند بدین معنى که هم میتواند بعنوان یک سرویس دهند Email و هم سرویس دهنده Web عمل نماید. این آدرس با یک نام دامنه (Domain Name) نیز شناخته میشود و براى دسترسى به آن سرور هم میتوان از IP آن و هم نام دامنه استفاده نمود. با این کار کاربر میتواند براى دسترسى به محتویات وب سایت مورد نظرش درون مرورگر خود نام دامنه یا IP سرور را وارد کند. در هاستینگ اشتراکى وب سایت شما همراه با چندین وب سایت دیگر بر روى یک سرور قرار دارند و سرور از روى نام دامنه قادر به تشخیص وب سایت مورد نظر بازدید کننده میباشد ولى در هاستینگ اختصاصى تنها وب سایت شماست که بر روى سرور قرار دارد و IP سرور شما با هیچ وب سایت دیگرى به اشتراک گذاشته نمیشود.
بسیارى از سایتهاى کوچک و متوسط از نوعى از سرویس هاستینگ استفاده میکنند که به آن "Virtual Hosting" گفته میشود (همان هاستینگ اشتراکى) و در این نوع هاستینگ چندین وب سایت مشترکاً بر روى یک سرور قرار دارند و چون از یک سرور مشترک استفاده میکنند بنابراین از یک IP مشترک نیز برخورداند.
وب سایتهاى بزرگ و آنهایى که نیاز به سرویسى بسیار پایدار و همیشه قابل دسترس بدون کوچکترین ریسکى را دارند نمیتوانند از یک سرور اشتراکى استفاده کنند چراکه حجم ترافیک سرازیر شده از سوى چندین وب سایت خیلى سریع سرور را گرفتار خود میکند. این گونه وب سایتها نیاز به یک سرویس هاستینگ اختصاصى دارند و بسیارى از شرکت هاى ارائه کننده خدمات اینترنتى گزینه ها و تعرفه هاى جداگانه اى براى خدمات اختصاصى خود دارند. کدام یک از این سرویسها مناسب شماست؟ بگذارید نگاهى به معایب و مزایاى هر یک داشته باشیم.


sdpazoki@itbuzzer.net
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی