عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
مقاله
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.

پنجشنبه، 18 خردادماه 1385

02:57 AM

June 08, 2006


معرفى و بررسى 4 نرم افزار RSS Reader کم حجم


نوشته: احسان عباسی

اشاره :

در این مقاله سعى داریم به معرفى و بررسى 4 نرم افزار RSS Reader که در سایت Download.com معرفى شده اند، بپردازیم. ملاک انتخاب این نرم افزارها سادگى، حجم کم و رایگان بودن آنهاست.
 RSS Reader ابزار سودمندى است که نیاز شما را در مورد آگاهى از به روز شدن سایتهاى متعدد مرتفع مى سازد. به گونه اى که شما با وارد کردن خروجى RSS سایت مورد نظر خود، دیگر نیازى به باز کردن آن سایت در مرورگر را ندارید. همچنین این برنامه ها دائما محتویات سایت ها را کنترل مى کنند و در صورتى که سایت مورد نظر به روز شده باشد، شما را با خبر مى سازد. مى بینید که با این کار چقدر در وقت صرفه جویى مى شود. به منظور انتخاب بهتر شما، در اینجا 4 نرم افزار RSS خوان کم حجم و رایگان را مورد بررسى قرار داده ایم.


KlipFolio RSS Dashboard 3.0 beta B


ناشر: Serence Inc.
وب سایت ناشر:
www.serence.com
تاریخ قرارگیرى در سایت Download.com:
18 آگوست 2005
تعداد دفعات دانلود تا زمان انتشار این مقاله:
بیش از 40900 بار
پشتیبانى از: Windows 2000/XP
وضعیت برنامه: رایگان (بدون محدودیت)
حجم: 868 کیلوبایت


لینک دانلود


KlipFolio یک نرم افزار کوچک است که علاوه بر قابلیت RSS Reader اطلاعاتى چون وضعیت آب و هوا، سهام، اخبار و ... را به شما نمایش مى دهد.
در نگاه اول، رابط کاربرى این برنامه شما را کمى متعجب مى کند و ارتباط برقرار کردن با آن کمى زمان مى خواهد. از امکانات جالبى که در تنظیمات برنامه وجود دارد، مى توان به مواردى چون تغییر Skin و دریافت آنها از سایت این برنامه (4 Skin به طور پیش فرض در برنامه قرار دارد)، تغییر رنگ Skin برنامه و تغییر اندازه و فونت نوشته ها اشاره کرد.
از اشکالات این برنامه مى توان به مواردى چون عدم پشتیبانى از زبان فارسى و اضافه نکردن خروجى RSS در حالت Offline اشاره کرد. همچنین، این برنامه قابلیت هایى دارد که دیگر رقبا از آنها بى بهره اند، از جمله نمایش اخبار و تصاویر در حالت Offline، نمایش تصاویر مطالب در حالت Offline و نمایش مشخصات کامل نرم افزارهایى که به تازگى در سایت CNET Download.com قرار گرفته اند.


 


Tristana Reader 4.5


ناشر: Charlwood eMarketing
وب سایت ناشر:
http://www.tristana.org
تاریخ قرارگیرى در سایت Download.com:
24 اکتبر 2005
تعداد دفعات دانلود تا زمان انتشار این مقاله:
بیش از 10000 بار
پشتیبانى از: Windows 98/Me/NT/2000/XP/2003 Server
وضعیت برنامه: رایگان (بدون محدودیت)
حجم: 1.13 مگابایت


لینک دانلود


رابط کاربرى این نرم افزار تقریبا شبیه برنامه Snarfer است و کار کردن با آن به سادگى صورت مى گیرد. همچنین به مانند Snarfer شما مى توانید خروجى هاى RSS را در پوشه هاى دلخواه دسته بندى کنید. قابلیت جستجو در میان مطالب نیز وجود دارد. از امکانات جالب توجه این برنامه مى توان به دریافت موسیقى هاى دیجیتال براى پخش کننده iPod اشاره کرد.


Newsplorer 1.0


ناشر: Newsplore Corp.
وب سایت ناشر: www. Newsplore.com
تاریخ قرارگیرى در سایت Download.com:
9 ژانویه 2006
تعداد دفعات دانلود تا زمان انتشار این مقاله:
بیش از 5.800 بار
پشتیبانى از: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP
وضعیت برنامه: رایگان (بدون محدودیت)
حجم: 615 کیلوبایت


لینک دانلود

رابط کاربرى این برنامه به مانند یک Toolbar (نوار ابزار) مى باشد و عناوین مطالب به مانند زیرنویس شبکه هاى خبرى، در حال حرکت است. هنگامى که ماوس را بروى عنوان یک مطلب قرار دهید، آن عنوان متوقف مى شود و شما مى توانید با کلیک بر روى آن، کل مطلب را مشاهده کنید.
بزرگترین اشکال این نرم افزار، عدم نمایش عناوین و مطالب در حالت Offline مى باشد و در مقابل از مزیت هاى این برنامه مى توان به سادگى کار با آن اشاره کرد.Snarfer 0.2


ناشر: Snarfware LLC
وب سایت ناشر:
www.snarfware.com
تاریخ قرارگیرى در سایت Download.com:
7 فوریه 2006
تعداد دفعات دانلود تا زمان انتشار این مقاله:
بیش از 3.600 بار
پشتیبانى از: Windows XP/2003 Server
وضعیت برنامه: رایگان (بدون محدودیت)
حجم: 248 کیلوبایت


لینک دانلود


Snarfer یک نرم افزار بسیار کم حجم (کمتر از 250 کیلوبایت) است که به تازگى به جمع نرم افزارهاى RSS Reader سایت Download.com اضافه شده است و به کاربران امکان ثبت، خواندن و مدیریت خروجى ها و مندرجات RSS / XML / ATOM را مى‌دهد.
از نکات جالب توجه در مورد این برنامه مى توان به وجود بیش از هزار Feed در مورد مطالب گوناگون اشاره کرد که شما مى توانید پس از نصب این برنامه به سادگى هر یک از آنها را انتخاب کنید.
رابط کاربرى برنامه نیز ساده مى باشد به طوریکه مى توانید خروجى RSS مورد نظر خود را به راحتى اضافه کنید و با ایجاد یک پوشه جدید با نام دلخواه، آنها را دسته بندى کنید. همچنین امکان جستجو در بین مطالب وجود دارد. البته تصاویر در حالت Offline نمایش داده نمى شوند.


جمع بندى:
تمام RSS خوانهایى که در اینجا معرفى شده اند حجم بسیار کمى دارند و شما مى توانید هر یک را امتحان کنید و با توجه به خواسته خود بهترین را انتخاب کنید. البته به نظر من از Snarfer شروع کنید، شاید اگر کمى از انتظارات خود بکاهید همین 248 کیلوبایت نیاز شما را برآورده سازد. 


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی