دریافت هزینه استعلام خلافی خودرو بوسیله SMS از مشترکان همراه اول

سرهنگ "علیرضا جهانگیری" رییس مركز اجراییات راهنمایی و رانندگی از مشخص و ارایه شدن مبلغ جریمه و تعداد تخلفات رانندگی با استفاده از "سامانه الكترونیكی" طی ‪ ۴۰‬ثانیه خبر داد.


این خدمات از اول هفته نیروی انتظامی به متقاضیان ارایه می‌شود.


وی به ایرنا، گفت: "سامانه پیامك استعلام مبلغ و تعداد تخلفات رانندگی" با درخواست فرد متقاضی از طریق ارسال پیامك به شماره ‪" VIN‬وی آی ان" مشخص می‌شود.


"وی‌ای‌ان" عدد ‪ ۱۷‬رقمی‌است كه به‌صورت عمودی درپشت كارت مشخصات خودروهای پلاك ایران و به صورت افقی در متن شناسنامه مالكیت خودروهای پلاك ایران درج شده است.


رییس مركز اجراییات راهنمایی و رانندگی افزود: به‌محض این كه به شماره ‪ ۳۰۰۰۵۱۵۱‬پیامك ارسال شود، طی ‪ ۴۰‬ثانیه پاسخ دریافت خواهدشد.


دراین پیام تعداد و جمع مبلغ تخلفات تا تاریخ صورت وضعیت ارسال خواهد شد.


جهانگیری گفت: ارسال پیام ازطریق تلفن "همراه اول" قابل استعلام خواهد بود و هزینه ارسال پیامك برعهده متقاضی دریافت صورت وضعیت می‌باشد.


رییس مركز اجراییات راهنمایی و رانندگی ، هدف از الكترونیكی كردن برخی خدمات را كاهش سفرهای درون و برون شهری، كاهش هزینه متقاضیان ، در دسترس بودن ارایه‌خدمات و حساسیت متقاضیان نسبت به‌وضعیت تخلفات خودرو عنوان كرد.


به گزارش خبرنگار ایستنا این نخستین بار است که شرکت ارتباطات سیار اقدام به شارژ مشترکین خود بابت دریافت SMS مینماید. پیش از این بنا بود مشترکین این شبکه امکان پرداخت کمک نقدی به سازمان تامین اجتماعی از طریق SMS را پیدا کنند که به دلیل غیرقانونی خوانده شدن این خدمت و همچنین سوء استفاده برخی افراد و ایجاد مزاحمت علیرغم اعلام گسترده، عرضه این خدمت منتفی شده بود.

 


​​