سلیمانی خبر داد: کاهش بیش از 20 میلیون سفر روستائیان

سفرهای بین شهری و غیر ضرور روستائیان بین 20 تا 30 میلیون کاهش داشته است.
به گزارش ایستنا از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمد سلیمانی، در جمع مدیران پست، پست بانک و مخابرات استان خراسان جنوبی، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: در طول فعالیت دولت نهم، پست بانک در نه هزار روستا حضور یافت و خدمات مالی مورد نیاز روستائیان را به آن ها ارایه کرد.
وی افزود: همین امر موجب شده تا سفرهای بین شهری و غیر ضرور روستائیان بین 20 تا 30 میلیون کاهش یافته و صرفه جویی های بزرگی در بخش های هزینه ای و انرژی محقق شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دیگر دستاوردهای این وزارتخانه گفت: تعداد سایت های تلفن همراه (BTS) در روستاها طی سه سال گذشته بیش از 10 برابر افزایش یافته است.
وی ادامه داد: افزایش سه برابری فعالیت ها در حوزه فیبرنوری و رشد چهار برابری ضریب انجام فعالیت ها در بخش پست نیز از دیگر دستاوردهای دولت نهم در حوزه ICT است.
دکتر محمد سلیمانی با انتقاد از محدود شدن پوشش این دستاوردها تصریح کرد: در تمام دوره های انتخابات از سال 76 تاکنون، در هفته ارتباطات تمام دستاوردها پوشش داده می شد اما متأسفانه امسال به بهانه انتخابات پوشش این دستاوردها خیلی محدود انجام شد.
وی خاطر نشان کرد: در طول دولت نهم تمام وزیران، مسوولان و حتی پیمانکاران، مخلصانه برای پیشرفت مردم و کشور تلاش کردند.
وی تأکید کرد: مبارزه با فساد، یکی از شعارهای دولت نهم بود که به آن نیز عمل کرد و دست خیلی ها را از بیت المال قطع کرد و همین ها گفتند در دولت نهم فساد به اوج خود رسیده و از سایت صیهونیست ها هم استفاده کردند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برخی از تفاوت های انتخابات 22 خرداد با دیگر انتخابات ریاست جمهوری گفت: در این دوره هجمه ها به نقاط قوت دولت نهم صورت گرفت این در حالی است که معمولاً در رقابت ها، نقاط ضعف مورد توجه قرار می گیرد.
وی افزود: نرخ بیکاری که بین دو تا سه درصد کاهش یافته بود، توزیع سهام عدالت که یکی از افتخارات هر کشوری در جهت توزیع ثروت میان اقشار محروم است و همچنین مسکن مهر که موجب کاهش قیمت ها در این بخش شد، از جمله نقاط قوت دولت نهم محسوب می شود که مورد هجمه مخالفان قرار گرفت.


​​