رگولاتور: آنلاین بر اپراتورها نظارت میکنیم

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) برای کنترل دقیق‌تر خدمات دهی اپراتورها مانیتورینگ آنلاین (برخط) ایجاد می‌کند.
 
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، "محمد کرم پور" روز یکشنبه افزود: در این طرح بخش‌های کنترل کیفیت فنی و بیلینگ سنتر اپراتورها بصورت آنلاین توسط رگولاتور رصد خواهد شد.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: تاکنون اطلاعات مورد نیاز بصورت آفلاین از سوی اپراتورها به رگولاتور ارایه می‌شد که همین موضوع موجب کاهش قدرت نظارتی رگولاتوری شده بود.
کرم‌پور همچنین درباره اعداد و ارقام موفقیت ارسال پیامک و موفقیت در تماس و کیفیت مکالمات که گاه از سوی اپراتورها اعلام می‌شود، گفت: از این پس این موضوع با نظارت دقیق سازمان تنظیم مقررات انجام خواهد شد.
رئیس سازمان در مورد روزها و ساعات اوج استفاده از تلفن همراه که مشترکان با مشکل در مکالمات یا ارسال پیامک روبه‌رو هستند، گفت: اپراتورها موظف شده‌اند برای مواقع خاص شامل روزهای تعطیل، شیفت کاری اضافه بگذارند تا شبکه پاسخگوی نیاز مشترکان باشد.
وی در پایان تأکید کردند پروانه‌ای که به اپراتورها داده شده ملاک سنجش است و اپراتورها باید به تعهداتی که در پروانه آمده است، عمل کنند.


​​