باندپهن سیار

همه چیز درباره وایمکس مبین نت

Untitled.jpg


ICTna.ir - شبكه وایمكس مبین‌نت روز جمعه 1 مردادماه 1388 در 11 شهر اراک، اردبیل، ایلام، بابل، بجنورد، بیرجند، خرم‌آباد، سمنان، سنندج، شهرکرد و یاسوج با تنها 154 سایت راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) سرویس اینترنت پرسرعت مبین نت با سرعت‌های 128، 256،512 و 1024 كیلوبیت بر ثانیه از طریق ثبت نام اینترنتی به متقاضیان در این 11 شهر ارائه خواهد شد.

تعرفه اینترنت پرسرعت بیسیم مبین نت با سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه با ۶ گیگابایت ترافیک ماهیانه ۲۰ هزار تومان و تعرفه این سرویس یا ترافیک نامحدود ماهیانه ۴۰ هزار تومان تعیین شده است.
وایمکس مبین نت با سرعت ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه و با ترافیک نامحدود ماهیانه ۲۰ هزار تومان به متقاضیان عرضه میشود. همچنین این سرویس با سرعت ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه و ۲۵ گیگابایت ترافیک، ماهیانه ۴۰ هزار تومان و با ترافیک نامحدود ماهیانه ۶۰ هزار تومان میباشد.
اشتراک وایمکس مبین نت با سرعت یک مگابیت بر ثانیه و ترافیک نامحدود ماهیانه ۶۰ هزار تومان هزینه در بر دارد. برخلاف ایرانسل مبین نت سرویس با تعرفه آبونمان رایگان و تعرفه براساس ترافیک و همینطور سرویس با سرعت ۲ مگابیت بر ثانیه را راه اندازی نکرده است.

کلیه سرویس های وایمکس مبین نت شامل ۲۰ هزار تومان هزینه اولیه بابت فعال سازی، نصب و تحویل میباشند.

به گزارش ایستنا در شبكه مبین نت در صورت پیش پرداخت پنج ماه، ماه ششم بصورت رایگان و در صورت پیش پرداخت نه ماه، سه ماه دیگر بصورت رایگان از مبین نت هدیه میشود. با این حال کف تعرفه های مبین نت با احتساب این تخفیف ها از تعرفه های وایمکس ایرانسل بالاتر است ولی این تعرفه ها از تعرفه های وایمکس داتک بسیار پایین تر است.

همچنین سرویس وایمكس با ترافیك محدود مبین‌نت در بازه زمانی دو الی هشت صبح و جمعه ها رایگان بوده و ترافیك تبادل شده از محدودیت ترافیك ماهیانه مشترك كسر نمی‌شود.

براساس اطلاعات رسیده به خبرنگار ایستنا در حال حاضر طرح تشویقی با عنوان P1 مشتمل بر اشتراك یكساله با سرعت 128 كیلوبیت بر ثانیه، 100 گیگابایت ترافیك، ترافیك اضافه نیم بها (50ریال)، IP ثابت، مودم داخلی رایگان و نصب و راه اندازی رایگان با بهای 240 هزار تومان عرضه كره است.

بهای مودم داخلی مبین نت 80هزار تومان، مودم Wi-Fi 110هزار تومان و مودم خارجی 200هزار تومان است. مودم های فوق عینا مشابه سه مدل مودم ایرانسل میباشند.

براساس اعلام تا انتهای تابستان امکان دریافت خدمات در کلیه مراکز استان و شهر بابل امکان پذیرخواهد شد.

مبین نت از ابتدا امكان اخذ IP ثابت را فراهم ساخته و از متقاضیان این سرویس ماهیانه 5هزار تومان اخذ می‌كند. مبین‌نت این امكان را تنها در اختیار مشتركین سرویس‌های با ترافیك نامحدود قرار میدهد.

پیش شماره VoIP مبین نت 0944 بوده و براساس اعلام این شركت با همکاری و انعقاد قرارداد با شرکت ارتباطات زیرساخت و سایر اپراتورهای تلفن همراه این مشترکین امکان مکالمه با سایر شماره ها را نیز خواهند داشت.

مركز تماس مبین نت با شماره 83868 (021) پاسخگوی متقاضیان است. همچنین پشتیبانی آنلاین نیز عرضه خواهد شد.


در این زمینه از آرشیو ایستنا :
-
سبوحی: وایمکس در کمتر از 9 ماه عرضه می شود
- دادگر: وایمکس مبین نت تا پایان سال جاری به صورت آزمایشی راه اندازی میشود
- ایرانسل با پستچی، وایمکس و ویترین به تله‌كام آمد
- ذبیحی: مبین نت سرویس وایمکس خود را خرداد آینده ارائه می کند
- خاکی از زیرساخت به مبین نت رفت!
- تست وایمکس مبین نت در اصفهان آغاز شد
- برای نخستین بار در ایران عرضه خدمات وایمكس ایرانسل در 7 شهر آغاز شد
- مبین نت: از BTSهای مخابرات استفاده می کنیم
- وحیدصدوقی: خرید ۴۰٪ سهام اپراتور WiMAX مبین نت تا دو هفته دیگر نهایی میشود
- ترکیب سهامداران مبین نت تغییر کرد
- وایمکس مبین نت اول تیرماه عرضه میشود
- رگولاتور: تغییر ترکیب سهامداران مبین نت بدون مجوز رگولاتوری ممکن نیست
- بی اعتنایی همراه اول به اعلام رگولاتوری درخصوص غیرقانونی بودن واگذاری۴۰درصد سهام مبین نت به این
شرکت

- اطلاعیه رسمی همراه اول: خرید سهام مبین نت کاملاً قانونی است و رگولاتوری فصل الخطاب
- مدیرعامل مبین نت: وایمکس در ۳۰استان تا پایان ماه/هنوز رگولاتوری در خصوص واگذاری ۴۰درصد سهام مبین نت به همراه اول اعلام نظر نکرده است
- تعرفه اشتراک وایمکس ایرانسل کاهش یافت
- مدیر فنی مبین نت استعفا داد
- وایمکس مبین نت شنبه راه اندازی میشود

 


​​