دادسرای ناحیه 31 تهران یگانه مرجع فعال در رسیدگی به جرایم رایانه‌ای است

معاون دادستان تهران با تكذیب اظهارات فردی كه مدعی شده دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم رایانه‌ای فعالیتی ندارد، از اعلام جرم علیه این فرد خبر داد.


قاضی رضا جعفری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار كرد: شخصی به نام «باقر.الف» كه خود را عضو شورای حل اختلاف جرایم رایانه‌ای معرفی كرده طی گفت‌وگویی اقدام به نشر اكاذیبی كرده است كه از جمله این اكاذیب می‌توان به عدم فعالیت دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم رایانه‌ای اشاره كرد.


وی افزود: براساس استعلاماتی كه از مراجع قانونی انجام دادیم، مشخص شد كه این فرد هیچ سمتی در شورای حل اختلاف نداشته و اقدام به جعل عنوان كرده است.


سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم رایانه‌ای و فناوری ارتباطات (ناحیه 31) با بیان اینكه این دادسرا یگانه مرجع فعال در امر رسیدگی به جرایم رایانه‌ای است، خاطرنشان كرد: اظهارات این فرد كه بحث تشكیل مجتمع‌های قضایی رسیدگی به جرایم رایانه‌ای را مطرح كرده مصداق بارز مداخله در امر قضاست و نباید فضای اظهار نظر به اشخاصی داده شود كه بدون هیچ سمتی مغرضانه یا از روی جهل برای یك تشكیلات حاكمیتی مانند دستگاه قضایی تعیین تكلیف می‌كنند.


جعفری با بیان اینكه پرونده این فرد در مرحله تحقیقات مقدماتی قرار دارد، تاكید كرد: در حال حاضر دادسرای جرایم رایانه‌ای با حجم بالای مراجعات مردمی و ورودی زیاد پرونده، مشغول به فعالیت و انجام وظیفه در زمینه پرونده‌های مربوط به جرایم رایانه‌ای و شركت‌های هرمی است.


​​