رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: احتمال حذف وزارت ارتباطات از مصوبه تشكیل وزارت امور زیربنایی

رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس از احتمال حذف وزارت ارتباطات از مصوبه تشكیل وزارت امور زیربنایی در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به این مصوبه خبر داد.


سلیمان جعفرزاده نماینده مردم ماكو و رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به ایراد شورای نگهبان به مصوبه ادغام وزارتخانه‌های راه، مسكن و ارتباطات گفت: شورای نگهبان در رابطه با شرح وظایف وزارت امور زیربناییایراد گرفته و این ایراد، مخالفت با اصل ادغام نیست.


وی افزود: احتمالاً اصلاحات لازم در خصوص تشكیل وزارت امور زیربنایی طی امروز و فردا در كمیسیون اجتماعی اعمال شده و گزارش آن نیز به صحن علنی ارسال خواهد شد.


رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس تصریح كرد: كمیسیون پیش از این فعالیت‌هایی برای ادغام وزارتخانه‌ها انجام داده بود كه نهایتاً به این نتیجه رسید كه با تشكیل وزارت ورزش، مجموعاً ده وزارتخانه در یكدیگر ادغام می‌شود، روشی كه با آن مفاد ماده 53 برنامه پنجم نیز محقق می‌شود.


جعفرزاده با تأكید بر اینكه احتمالاً ادغام وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات در وزارتخانه‌های راه و مسكن منتفی خواهد شد، گفت: ما در طرح قبلی كمیسیون، ادغام وزارت ارتباطات را فقط با وزارت راه پیش‌بینی كرده بودیم نه مسكن و در این بین وزارت مسكن را با چند وزارت دیگر به عنوان وزارت امور زیربنایی تعریف كرده بودیم.


وی همچنین اظهار داشت: در جلسه امروز كمیسیون اجتماعی موضوع حذف وزارت ارتباطات از پروژه ادغام 3 وزارتخانه و ایرادات شورای نگهبان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


​​