اصفهانی‌ها تجهیزات نسل چهار نصب می‌کنند

مدیرعامل شركت مخابرات استان اصفهان گفت: تجهیزات خریداری شده شبكه اپراتور همراه اول از جمله آنتن‌های BTS در این استان مبتنی بر جدیدترین نسل تلفن همراه یعنی نسل چهارم است.


نسل چهارم استاندارد‌های شبكه‌های سلولی (شبكه‌های تلفن همراه) جانشینی برای نسل سوم (3G) و نسل دوم (2G) این استانداردها است. در نسل چهارم، برای ارتباطات در حال حركت مانند استفاده در قطار یا خودرو حداكثر سرعت 100 مگابیت در ثانیه و برای ارتباطات ثابت و بدون جابه‌جایی مانند كاربران پیاده رو یا ساكن، یك گیگابیت در ثانیه است.


سیدفاضل زمانی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: خرید سیستم‌های سخت‌افزاری مربوط به شبكه تلفن همراه استان كه در چند ماه اخیر صورت گرفته مبتنی بر نسل چهار با امكان پاسخگویی به نسل 75/2 است.


وی با اشاره به اینكه بعد از نسل 75/2 تلفن همراه كه قادر به انتقال دیتا و اتصال به اینترنت است نسل‌های سه و چهار تلفن همراه در دنیا عرضه شده است، تصریح كرد: با فعالیت اپراتور سوم در ایران نسل سه تلفن همراه نیز وارد كشور می‌شود. زمانی خرید تجهیزات مبتنی بر نسل چهاررا به دلیل نگاه به آینده دانست و گفت: پیش‌بینی شده است تا یكسال آینده تجهیزات سخت‌افزاری بسیار مهم تلفن همراه ما به نسل چهار منتقل شود.


وی با اشاره به اینكه 400 سایت تلفن همراه BTS در سال جاری در استان نصب شده است، افزود: تعدادی از این تجهیزات مبتنی بر نسل چهار تلفن همراه است.


​​