۲میلیون سهم افرانت ۱۵ثانیه ای فروخته شد

صبح امروز، تمامی ۲ میلیون سهم شرکت افرانت در عرضه اولیه خود در فرابورس در کمتر از ۱۵ ثانیه و به بهای هر سهم ۸۲۰ تومان فروخته شد.

به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، صبح امروز ۵ مرداد ۱۳۹۰ تمامی ۲ میلیون سهم عرضه اولیه شرکت افرانت با نماد معاملاتی افرا در کمتر از ۱۵ ثانیه پس از عرضه و در ۱۳۸ معامله با بهای ۸۲۰ تومان به ازای هر سهم فروخته شد.

افرانت نخستین شرکت دات کام ایرانی است که سهام خود را در بازار بورس عرضه کرد.

سهام افرانت بعنوان سهام عادی با نام، با ارزش اسمی هر سهم ۱۰۰۰ریال منقسم به ۲۰ میلیون سهم، با تعداد ۲میلیون سهم قابل عرضه در عرضه اولیه، محدودیت خرید ۲۵هزار تایی سهم برای هر کارگزار به همراه تمامی شعب، محدودیت ۵هزار تایی برای خرید هر صندوق سرمایه گذاری مشترک و محدودیت خرید ۲۰۰ سهم برای هر معامله گر آنلاین، چهارشنبه هفته جاری به وسیله شرکت کارگزاری سرمایه گذاری ملی ایران در بازار اول فرابورس انجام می شود.

لازم به ذکر است که اطلاعات تکمیلی در خصوص شرکت مذکور در امیدنامه این شرکت در 
سایت اینترنتی فرابورس ایران، در بخش اطلاعات پذیرش، اوراق بهادار پذیرفته شده، و همچنین سایت کدال در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

این شرکت در پیش‌بینی‌های سال 90، افزایش چشمگیری را برای درآمد و سود خالص نشان داده است. درآمد این شركت در سال 90 یا افزایش 72 درصدی به 120 میلیارد ریال و سود آن با افزایش 129 درصدی به 20 هزار و 377 میلیون ریال خواهد رسید. سیاست تقسیم سود شركت در سال 1390 تقسیم 75‌درصد سود خالص خواهد بود.

شركت افرانت از 14 سال پیش فعالیت خود را آغاز نموده است. فعالیت‌های اصلی افرانت شامل ارائه خدمات دسترسی به اینترنت، خدمات دیتا سنتر، تجارت الكترونیكی و تلفن بین‌المللی می‌باشد.
شركت افرانت در سال 1388، 89درصد سود قابل تخصیص خود (هر سهم 235 ریال) و در سال 1389 به دلیل برنامه شركت برای ورود به بورس 61درصد سود قابل تخصیص خود (هر سهم 400 ریال) را میان سهامداران توزیع نموده است.براساس بودجه مصوب شركت  افرانت، سود پیش‌بینی شده برای هر سهم در سال 1390 معادل 1.019 ریال بوده و سیاست شركت در خصوص توزیع سود در سال 1390، تخصیص 75درصد سود خالص پس از كسر مالیات (هر سهم 750 ریال) در میان سهامداران می‌باشد.


در این زمینه از آرشیو ایستنا :
- همزمان با ورود به فرابورس اعلام شد: پیش‌بینی سود 1019ریالی برای هر سهم افرانت
- با عرضه اولیه 10 درصد سهام افرانت از فردا صورت می‌گیرد: آغاز ورود شرکت‌های داتکام به بورس ایران

 


​​