باندپهن سیار

عرضه مودم جیبی وایمکس توسط مبین نت

اینترنت شخصی با مودم جیبی


شرکت ارتباطات مبین نت بعنوان تنها ارائه دهنده خدمات ارتباطی بی سیم با فناوری وایمکس در کلیه استان های کشور، اعلام کرد آخرین فناوری روز دنیا را برای اولین بار در ایران عرضه نماید.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) براساس اعلام این شرکت اینترنت شخصی با مودم جیبی، خدمتی جدید از مبین نت است که مشترکین می توانند با تهیه یک مودم قابل حمل که به اندازه یک دستگاه تلفن همراه می باشد، در اکثر نقاط شهر به شبکه وایمکس مبین نت متصل شوند.

براساس این گزارش مودم جیبی وایمکس مبین نت را نه تنها می توان در نقاط مختلف شهر خود استفاده کرد بلکه می توان در سفر به همراه خود داشته و در تمامی شهرهای تحت پوشش مبین نت نیز (در حال حاضر حدود ۶۰شهر) از آن استفاده کرد.

این مودم دارای باطری مناسب با طول زمان شارژ اتصال دائم سه ساعت می باشد که علاوه بر امکان تغذیه توسط آداپتور، قابلیت شارژ با USB را نیز داراست.
با روشن نمودن مودم جیبی ابتدا مودم به جستجوی شبکه وایمکس می پردازد و پس از روشن شدن و ثابت ماندن چراغ WiMAX می توان اطمینان حاصل نمود که پوشش در آن نقطه مناسب بوده است.
پس از برقراری ارتباط با شبکه وایمکس مبین نت، مودم جیبی، اینترنت پرسرعت را بصورت WiFi در اختیار قرار می دهد که می توان با استفاده از رایانه، نوت بوک، تلفن همراه، تبلت و یا هر وسیله دیگر که امکان ارتباط با اینترنت بصورت بی سیم WiFi را داشته باشد، از خدمات پرسرعت مبین نت در مکان های مختلف استفاده نمود. 

اینترنت شخصی با مودم جیبی در حال حاضر بعنوان تنها راهکار برای آن دسته از افرادی می باشد که به شدت در طی روز، در خارج از منزل و یا محیط کار، در خیابانها، پارکها، بانکها، اماکن عمومی و ... به اینترنت احتیاج دارند. لذا راهکار اینترنت شخصی با مودم جیبی وایمکس مبین نت پدیده ای نو در خدمات ارتباطی بی سیم در ایران می باشد که مورد استفاده مشترکین ADSL و وایمکس از شرکت های مختلف می تواند باشد.


براساس اعلام مبین نت اینترنت شخصی با مودم جیبی با یک طرح پیش فرض ارائه می شود و برای درخواست این مودم می توان با تکمیل فرم ثبت نام و رجوع به بخش اشتراک خدمات وبسایت مبین نت این مودم را خریداری نمود. 

براساس اعلام مبین نت مشابه تلفن های همراه که در برخی نقاط امکان آنتن دهی وجود ندارد، مودم جیبی نیز در برخی مناطق شهر امکان برقراری ارتباط با شبکه وایمکس مبین نت را ندارد و لذا در صورت عدم آنتن دهی در یک خیابان و یا یک ناحیه، امکان برگشت مودم وجود ندارد.


مودم جیبی وایمکس مبین نت مدت اعتبار ۲ساله، پهنای باند ۱۲۸کیلوبیت بر ثانیه و محدودیت حجم ۳۰ گیگابایت برای دوسال  ۲۹۹هزار تومان قیمت گذاری شده است.


لازم به ذکر است جهت تهیه این مودم ها تنها لازم است به عوامل فروش مدارک احراز هویت ارائه گردد و نیازی به پرداخت هزینه نصب و راه اندازی برای این مودم ها نمی باشد.

براساس این گزارش خدمات اینترنت شخصی با مودم جیبی وایمکس مبین نت بصورت حجم ترافیک ارسال و دریافت محدود در یک بازه زمانی مشخص ارائه می گردد که مشابه سایر طرح های اینترنت پرسرعت بی سیم وایمکس مبین نت با حجم محدود استفاده در ساعات دو الی هشت صبح  رایگان می باشد و حجم اطلاعات ارسالی و دریافتی در این محدوده های زمانی محاسبه نخواهد گشت.

ضمن آنکه در کلیه طرح های فوق پس از برقراری ارتباط CPE با شبکه یک آدرس IP نامشخص معتبر، به مشترک اختصاص داده می شود.

ایرانسل نیز از پاییز سال گذشته مودم وایمکس USB در ابعاد یک فلش مموری با قیمت ۸۰هزار تومان به بازار عرضه کرده است.


​​