فعال سازی سیم کارت هدیه ایرانسل مهلت زمانی دارد

ایرانسل در مدت كوتاهی از فعالیت خود با تبلیغات گسترده، تنوع خدمات، قیمت پایین سیم‌كارت‌ها توانست بازار وسیعی برای عرضه سیم‌كارت و خدمات خود ایجاد كند؛ یكی از این موارد موضوع سیم‌كارت‌های هدیه بود كه از زمان اجرای طرح، بعضا نكات ابهامی درباره آن‌ها وجود دارد.


به گزارش ایسنا، یكی از مشتركان ایرانسل در سال گذشته طی تماس تلفنی از نماینده ایرانسل در طرح فروش شماره‌های طلایی، شماره‌ای را شبیه به شماره تلفن همراه اول به قیمت 35 هزار تومان خریداری كرده و با ارسال پیامك یك سیم‌كارت هدیه برایش ارسال شده است.


او به خبرنگار ایسنا گفت: دقیقاً ماه گذشته برای استفاده از خدمات اینترنتی خواستم از سیم‌كارت استفاده كنم كه امكان‌پذیر نشد، دو بار به نمایندگی‌های این شركت برای فعال شدن سیم‌كارت مراجعه كردم و باز هم سیم‌كارت فعال نشد. درنهایت با شماره شكایات این شركت دو بار تماس گرفتم و شماره پیگیری 35675957 - 34900673 را نیز دریافت كردم اما هر بار جواب غیرقابل توجیه ارائه دادند.


به گفته او جالب است كه اپراتور این شركت می‌گوید نماینده ما نباید سیم‌كارت را به قیمت بالا بفروشد در حالی كه سیم‌كارت را به مبلغ 35000 تومان فروخته‌اند.


او ادامه داد: جالب‌تر اینكه كارشناس ایرانسل می‌گوید چون بیش از سه ماه از سیم‌كارت استفاده نشده، سیم‌كارت باطل شده و ما آن را به مشتری دیگری فروخته‌ایم، در حالی كه هیچگونه اطلاع‌رسانی در این خصوص انجام نشده است.


اما اظهارات این مشترك در حالی است كه مدیر روابط عمومی ایرانسل در این رابطه به خبرنگار ایسنا تاكید كرد كه در كلیه اطلاعیه‌ها، اخبار ایرانسل، پیام‌های اطلاع‌رسانی و همین‌طور آگهی‌ها به صراحت اعلام شده است كه سیم‌كارت هدیه ایرانسل برای فعال‌سازی دارای مهلت زمانی (30 روز) بوده و در صورت عدم فعال‌سازی در بازه زمانی مشخص، سیم‌كارت هدیه غیرفعال می‌شود.


ایرانسل اخیرا اعلام كرد كه با هدف تسهیل در روند سابق برای ارسال سیم‌کارت هدیه به مشترکین، سیم‌کارت‌های اصلی و هدیه ایرانسل همزمان و در یک بسته‌بندی، تحت عنوان "سیم‌کارت دوقلوی ایرانسل" عرضه می‌شود و مشترکین جدید ایرانسل دیگر لازم نیست منتظر دریافت سیم‌کارت هدیه خود از طریق پست بمانند، چراکه از این پس سیم‌کارت اصلی و هدیه خود را در قالب یک بسته‌بندی، در زمان خرید دریافت خواهند کرد.


اما سیم‌کارت‌های هدیه، دارای مهلت زمانی برای فعال‌سازی بوده و مشترک می‌تواند در هر زمان با شماره‌گیری کد دستوری #1*121* از سیم‌کارت اصلی خود، از این تاریخ مطلع شود.


برای فعال‌سازی سیم‌کارت هدیه، لازم است مشترک از سیم کارت اصلی، ابتدا یک پیام کوتاه بدون متن به شماره 2112 و سپس به 2115 ارسال کند، شماره سیم‌کارت هدیه اختصاص داده شده، به طور خودکار و از طریق پیام کوتاه برای مشترک سیم کارت اصلی ارسال می‌شود.


بنابر اعلام، آن دسته از مشترکانی که قبلا سیم‌کارت ایرانسل خریداری کرده و هنوز سیم‌کارت هدیه خود را دریافت نکرده‌اند، مطابق روال سابق و از طریق شرکت پست، سیم‌کارت هدیه خود را دریافت خواهند کرد.


ایرانسل در اطلاعیه خود تاکید کرده است بهای سیم‌کارت دائمی ایرانسل، به همراه یک سیم‌کارت هدیه با 2هزار ریال اعتبار اولیه، 120هزار تومان و بهای سیم‌کارت اعتباری ایرانسل با 20 هزار ریال اعتبار اولیه به همراه یک سیم‌کارت هدیه با 2هزار ریال اعتبار اولیه، 5 هزار تومان است و فرآیند ثبت‌نام سیم‌کارت، فعال‌سازی امکان ارسال پیام چندرسانه‌یی (MMS) و تحویل سیم‌کارت هدیه در قالب بسته سیم‌کارت دوقلو، کاملا رایگان بوده و مشترکین نیازی به پرداخت هیچ هزینه اضافه‌ای جز بهای سیم‌کارت ندارند.

 


​​