نخستین دوره مسابقات جام دیجیتال برگزار می‌شود

نخستین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای(جام دیجیتال)، تیرماه سال جاری به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، نخستین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای(جام دیجیتال)، تیرماه امسال، به همت مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در سراسر کشور برگزار خواهد شد.


این مسابقات در مراکز منتخب فرهنگی دیجیتال سراسر کشور از هفدهم تیرماه آغاز به کار خواهد کرد و تا بیست و نهم تیرماه در سه مرحله مقدماتی، نیمه‌نهایی و نهایی ادامه خواهد یافت.


در این مسابقات دو بازی PES 2012  و FIFA 2012  بر روی دستگاههای XBOX و کامپیوتر تنظیم شده و در رقابتی برابر میان شرکت‌کنندگان برگزار خواهد شد.


مرحله مقدماتی این مسابقات به طور همزمان در مراکز فرهنگی دیجیتال تمامی استان‌های کشور آغاز می‌شود و در آن، هر استان طبق جدول مشخص و با نظارت ناظران، جام دیجیتال را برگزار خواهند کرد تا در نهایت، از هر رشته 3 نفر و در مجموع 12 نفر به عنوان نفرات برگزیده استان به مرحله نیمه‌نهایی راه یابند.


مرحله نیمه نهایی نیز که از 23 تا 26 تیرماه در مجتمع فرهنگی دیجیتال برج آزادی تهران برگزار می‌شود، نفرات راه یافته به فینال مشخص شده و بعد از رقابت در 4 فینال، نفرات برتر به عنوان منتخبان جام، برای عضویت در تیم ملی معرفی خواهند شد.


​​