نخستین سرویس ابری افرانت آمد: اولین سرویس فکس اینترنتی کشور با نام FAX.IR رونمایی شد

همزمان با هفته ارتباطات، اولین سرویس فکس اینترنتی در کشور با نام تجاری FAX.IR توسط شرکت افرانت رونمایی شد.به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این سرویس که توسط شرکت آتریسا وابسته به افرانت ارائه شده است، کاربران بدون نیاز به دستگاه فکس، خط تلفن و نصب نرم افزار می‌توانند با استفاده از زیرساخت ابری ارسال و دریافت فکس بپردازند.   
در FAX.IR به هر کاربر شماره فکسی اختصاصی داده می شود و تمامی فکس های دریافتیبه این شماره به طور خودکار و بصورت فایل PDF به ایمیل شخصی ایشان ارسال و در صورت تمایل یک نسخه از آن در قسمت بایگانی حساب کاربری در سایت FAX.IR ذخیره می شود.
اطلاع رسانی دریافت فکس جدید نیز از طریق ارسال پیام کوتاه به شماره تلفن همراه کاربر به طور بلادرنگ انجام می‌گردد.


براساس این گزارش، کاربران می‌توانند شماره فکس فعلی خود را نیز شماره اختصاصی FAX.IR خود انتقال دهند و دیگر نیازی به اعلام مجدد شماره جدید ندارند.
جهت ارسال فکس با شماره اختصاص یافته نیز کاربران می توانند با ورود به حساب کاربری در سایت FAX.IR و انتخاب گزینه ارسال فکس، متن دلخواه خود را نوشته و یا فایل مورد نظر خود را بارگذاری کرده و به شماره فکس یا فکس‌های مورد نظر خویش ارسال کنند.
جهت اطلاع رسانی از وضعیت ارسال فکس، پیام کوتاه و ایمیلی به طور خودکار برای مشترک ارسال و وضعیت ارسال فکس را که شامل "ارسال موفق"، "ارسال ناموفق به علت اشغالی خط" و یا "ارسال ناموفق به علت عدم وجود دستگاه فکس درمقصد" می باشد اعلام می شود.
در این سرویس، به نوعی این سرویس مانند ایمیل gmail و یا yahoo کاربر می باشد که ورودی از دستگاه فکس و خروجی به دستگاه فکس را دارا می باشد و به این ترتیب امکان ارسال و یا دریافت فکس را در هر مکان، در هر زمان  و با هر دستگاه متصل به اینترنت (مانند کامپیوتر، موبایل های هوشمند و ...) بدون نیاز به نصب نرم افزار و سرور، مقدور
می سازد. کاربر هیچگونه هزینه ای بابت مخابرات، شماره فکس، دستگاه فکس و غیره نداشته و تنها اشتراک ماهیانه پرداخت
می کند. ثبت نام و پرداخت برخط هزینه اشتراک در FAX.IR به راحتی و از طریق وبسایت
www.fax.ir انجام و اختصاص و راه اندازی شماره فکس بلافاصله انجام می‌شود..


​​