نمایش آدرس براساس تلفن ثابت تماس گیرنده در اورژانس ۱۱۵اصفهان

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: به دلیل خطاهایی مشاهده شده از سوی مردم در ارائه محل وقوع حوادث، برای نخستین بار در کشور، ساماندهی نمایش آدرس تلفن ثابت در اورژانس 115 اصفهان ایجاد شد.
 
به گزارش فارس نیوز از اصفهان، حمید اسماعیلی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دنبال اینکه در برخی از موارد، افراد به هنگام مواجه با حادثه حتی و اضطرابی که به آنها وارد می‌شود، در دادن آدرس محل حادثه دچار خطا می‌شوند و همین مسئله سبب شده که مأموران اورژانس 115 به دلیل آدرس‌های مبهم و غلط دیرتر از زمان موعد به محل حادثه برسند، این برنامه در اصفهان اجرایی شد.


وی با اشاره به اینکه متأسفانه مردم همچنان در ارائه‌ آدرس صحیح به مسئولان اتاق فرمان فوریت‌های پزشکی 115 دچار مشکل هستند، تاکید کرد: از عامه مردم تقاضا می‌شود در صورتی که آدرس درج شده بر روی قبض تلفن آنها دقیق نیست، از شرکت مخابرات بخواهند که آن‌را اصلاح کند.


رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با اشاره به اینکه بیش از72 درصد از بار مأموریت‌های استان اصفهان بر روی دوش یک سوم پایگاه‌های استان است، عنوان کرد: در استان اصفهان، روزانه بیش از 3 هزار و 500 نفر با اتاق فرمان فوریت‌های پزشکی تماس می‌گیرند که 330 مورد از آنها منجر به مأموریت می‌شود و این در حالی است که از این تعداد، 240 مورد مربوط به شهر اصفهان با برخورداری از یک سوم پایگاه‌های استان است.


وی تعداد مأموریت‌های انجام شده از سوی اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان را در سال 90 و پنج ماهه‌ گذشته‌ی سال جاری به ترتیب 135 هزار و 54 هزار و 417 مورد دانست و افزود: تکنسین‌های این مرکز در سال گذشته و 5 ماه ابتدای امسال به ترتیب به 47 و 19 هزار مأموریت امدادرسانی به مصدومان حوادث رانندگی اعزام شدند.


​​