بیشترین رشد در بازار اندروید و iOS را چین دارد

علمولوژی: در حال حاضر، بیش از ۶۴۰ میلیون وسیله در سرتاسر جهان وجود دارد که از سیستم عامل اندروید یا آی او اس iOS بر روی آنها استفاده شده است، که ۱۶۵ میلیون عدد از آنها در خاک ایالات متحده است. طبق تحقیقی که اخیراً در کشورهایی که در آنها حداقل ۵۰۰,۰۰۰ گجت اندروید یا آی او اس فعال وجود دارد، مشخص شده که بیشترین رشد در استفاده از این ابزار در کشور چین است. اگرچه تعداد کابران چینی هنوز پشت کمتر از آمریکایی هاست ، چرا که در ایالات متحده آمریکا ۱۶۵ میلیون کاربر از یکی از این دو پلتفرم استفاده می کنند در حالی که این رقم در چین ۱۲۸ میلیون کاربر است.
موبایل ها سریع تر از هر تکنولوژی دیگری در تاریخ در حال همه گیر شدن هستند، به طوریکه سرعت استفاده از آنها ده برابر سریعتر از انقلاب پی سی PC در دهه ۸۰ میلادی و حتی دو برابر سریع تر از آغاز به کار اینترنت در دهه ۹۰ است.
آمار منتشر شده نشان می دهد که هنوز هم فضای رشد در ایالات متحده برای این وسایل هوشمند وجود دارد که این می تواند خبر خوبی برای اپل و شرکت های اندرویدی باشد. تنها ۷۸% افراد بین ۱۵ تا ۶۴ سال در آمریکا از یک ابزار اندروید یا آی او اس استفاده می کنند. این درحالیست که در کشور سنگاپور ۹۲% افراد بین ۱۵ تا ۶۴ سال از یکی از این دو سیستم عامل استفاده می کنند.


​​