امنیت

شركت "مایكروسافت" نرم‌افزار "آنتی اسپای‌ور" خود را به روزنگاری كرد

 

شركت "مایكروسافت" روز پنج‌شنبه نرم‌افزار ضد "اسپای‌ور" خود را به روز نگاری كرد و مدت زمان عمر نسخه آزمایشی آن را تا پایان سال ‪ ۲۰۰۵‬افزایش داد.


به گزارش سایت اینترنتی "تك وب"، این دومین باری است كه شركت "مایكروسافت" نرم‌افزار "ویندوز آنتی‌اسپای‌ور" خود را كه نخستین بار در ماه ژانویه آن را عرضه كرده بود، به روز نگاری می‌كند.


شركت مایكروسافت در نگارش ‪ ۱/۰/۶۱۳‬از نرم‌افزار ضد اسپای‌ور خود برخی ایرادهای برنامه‌نویسی مشاهده شده در این محصول را كه سبب بروز اشكال در اتصال كاربران به اینترنت می‌شد برطرف كرده و طول عمر این محصول آزمایشی را تا ‪ ۳۱‬دسامبر سال ‪ ۲۰۰۵‬تمدید كرده‌است.


"اسپای‌ور"(‪ (Spyware‬به نرم‌افزارهای مخربی گفته می‌شود كه با سوء‌استفاده ازحفره‌های امنیتی سیستم عاملها و مرورگرهای اینترنتی، بدون اراده كاربران از برخی سایتهای اینترنت به رایانه‌ها راه یافته و سبب باز شدن پیایی پنجره‌های تبلیغاتی، تغییر دائمی برخی مشخصات مرورگرهای اینترنتی (به ویژه اینترنت اكسپلورر) از جمله آدرس هوم پیج، كند شدن رایانه و ربوده شدن كلمات عبور و اسم رمزهای مورد استفاده از سوی كاربران می‌شوند.


نرم‌افزار "ویندوز آنتی‌اسپای‌ور" شركت مایكروسافت همچنان رایگان است و كاربران جدید می‌توانند آن را از اینترنت دانلود كرده و برای كاربران قدیمی نیز به صورت خودكار به روز خواهد شد.


​​