امنیت

مایكروسافت خبر شناسایی حفره امنیتی جدید در "اكسپلورر" را تایید كرد

 

شركت "مایكروسافت" اخبار منتشر شده در زمینه شناسایی یك حفره امنیتی جدید و خطرناك در مرورگر "اینترنت اكسپلورر" خود را تایید كرد.


به گزارش سایت اینترنتی "سی‌نت نیوز.كام"، مایكروسافت در بخش امنیتی وب سایت خود اعلام كرد كه در حال بررسی حفره امنیتی مذكور بوده و در صورت نیاز نرم‌افزار اصلاح‌كننده آن را منتشر خواهد كرد.


شركت "مایكروسافت" از كاربران مرورگر "اكسپلورر" خود درخواست كرد تا پیش از برطرف شدن مشكل مذكور، درجه تنظیم امنیت "اكسپلورر" را روی بالاترین حد خود(‪ (High‬قرار داده تا از اجرا شدن برنامه‌های "اكتیو-ایكس" (‪ (ActiveX‬در رایانه بدون اطلاع كاربر پیشگیری شده و امكان نفوذ به رایانه با استفاده از این حفره كاهش پیدا كند.


كارشناسان رایانه‌ای پیش از این با اعلام خبر شناسایی حفره مذكور اعلام كرده بودند كه هكرها می‌توانند با ایجاد یك وب سایت آلوده و ترغیب كاربر به بازدید از آن وب سایت، با استفاده از حفره امنیتی تازه شناسایی شده كنترل كامل رایانه را از راه دور در دست خود بگیرند.


حفره امنیتی مذكور در تمامی نگارشهای مرورگر "اینترنت اكسپلورر" وجود دارد.


یكی از دلایل اصلی روی آوردن بسیاری از كاربران اینترنت به مرورگرهای جایگزین، به ویژه مرورگر "فایرفاكس" بنیاد "موزیلا"، همین مشكلات امنیتی است كه یكی پس از دیگری در "اكسپلورر" شناسایی می‌شوند.


در حال حاضر مرورگر "اكسپلورر" به شدت از سوی مرورگر نسبتا جدید، محبوب و نوآور "فایرفاكس" مورد تهدید قرار گرفته به طوری كه روز به روز كاربران بیشتری از "اكسپلورر" به "فایرفاكس" رومی‌آورند.


آخرین آمارها نشان می‌دهند هم‌اكنون حدود ‪ ۸۶/۶۳‬درصد از كاربران اینترنت سراسر جهان از مرورگر "اینترنت اكسپلورر" شركت مایكروسافت استفاده می‌كنند، ‪ ۸/۶۹‬درصد به مرورگر "فایرفاكس" بنیاد "موزیلا" روی آورده‌اند، ‪ ۱/۲۶‬درصد از مرورگر "سافاری" شركت "اپل" استفاده می‌كنند، ‪۱/۰۳‬ مرورگر "اوپرا" را برگزیده‌اند و ‪ ۱/۰۸‬درصد نیز كاربر مرورگر "نت اسكیپ" هستند.


​​