امنیت

هند قوانین سخت تری برای حفاظت از اطلاعات در حوزه آی تی وضع می‌كند

 

نخست‌وزیر هند تغییراتی در قوانین امنیت فضای سایبر را تقاضا نموده است تا از این طریق اطلاعات شركت‌های خارجی كه در هند سرمایه‌گذاری كرده‌اند و كار آنها در هند انجام می‌شود محافظت شود.


گزارش ‪ ZDNet News‬در این‌باره حاكی است در نشست هیات دولت هند در این باره، نخست‌وزیر این كشور، وزارت ‪ IT‬را موظف نمود كه اصلاح قوانین ‪ IT‬هند را هر چه سریعتر به انجام رساند تا هر گونه دسترسی و انتقال غیرقانونی اطلاعات تجاری یا محرمانه یك جرم قابل مجازات درنظر گرفته شود.


سینگ، در یك بیانیه دولتی گفت: متخصصین هندی با تلاش و كوشش بسیار و ارائه كار خوب، یك شهرت رشك‌آمیز بین‌المللی را فراهم آورده‌اند و نباید اجازه داد فعالیت‌های نادرست برخی افراد این شهرت و اعتبار بین‌المللی را خدشه‌دار نماید.


هفته پیش كارمند یكی از مراكز تلفن هند امكان فروش اطلاعات مشتریان را برای یك خریدار فراهم نمود.اما این خریدار در واقع گزارشگر مجله انگلیسی ‪ The Sun‬بود كه به صورت مخفیانه در حال تهیه گزارش بود.


نخست وزیر هند اظهار كرد كه امكان دارد كل این عملیات، جهت تخریب و بی‌اعتبار كردن صنعت هند صورت پذیرفته باشد.


گزارش شده است كه "كاران بهری" كارمند مركز تلفن یاد شده، از محل كار خود اخراج شده است و پیگیری‌های قضایی نیز در انتظار وی خواهد بود. در عین حال گفته می‌شود كه وی پس از چاپ گزارش نشریه ‪ Sun‬ناپدید شده است! پس از این واقعه، مقامات دولتی انگلیس به بانك‌ها نسبت به رخنه‌های احتمالی در قانون حفاظت اطلاعات انگیس هشدار دادند.


در هند، انجمن ملی شركت‌های نرم‌افزار و سرویس، اعلام كرده‌اند كه صنایع و شركت‌ها استانداردهای بسیار محكم و دقیق امنیت اطلاعات را رعایت می‌نمایند.


برای احتیاط بیشتر این انجمن یك پایگاه داده از تمام كاركنانی كه در این بخش‌ها مشغول كار هستند فراهم می‌نماید.


تعداد این كاركنان حدود ‪ ۳۵۰‬هزار نفر تخمین زده می‌شود


​​