امنیت

مایكروسافت از شناسایی حفره‌های امنیتی خطرناك در "وورد" و ویندوز خبر داد

 

شركت "مایكروسافت" روز سه‌شنبه از شناسایی سه حفره امنیتی خطرناك در سیستم‌عامل "ویندوز" و همچنین نرم‌افزار "وورد"(‪ (Word‬خبر داد و
نرم‌افزارهای اصلاح‌كننده این حفره‌ها را منتشر كرد.


به گزارش خبرگزاری رویترز، هر سه حفره امنیتی ذكر شده می‌توانند از سوی هكرها برای نفوذ به رایانه‌ها و استفاده از آنها برای انجام حملات اینترنتی دیگر و همچنین ربودن اطلاعات كاربران مورد استفاده قرار بگیرند.


"استفن تولوس" یكی از سرپرستان بخش نرم‌افزارهای اصلاحی شركت مایكروسافت از كاربران سیستم‌عامل "ویندوز"درخواست كرد تا قابلیت "آوتومتیك آپ‌دیتز" (‪ (automatic updates‬ویندوز را كه امكان به روز نگاری خودكار این سیستم‌عامل را فراهم می‌كند، فعال كنند.


دو مورد از این سه حفره شناسایی شده مربوط به فناوری مدیریت تصاویر دیجیتالی در سیستم‌عامل "ویندوز" هستند كه هكرها می‌توانند با استفاده از آنها و تنها از طریق ارسال تصاویر دیجیتالی آلوده برای كاربران، كنترل رایانه آنها را از راه دور در اختیار خود بگیرند.


مورد سوم نیز مربوط به یك ایراد امنیتی شناسایی شده در نرم‌افزار پركاربر "وورد" است كه در تمامی نگارشهای منتشر شده پس از سال ‪ ۲۰۰۰‬از آن وجود داشته و هكرها می‌توانند به كمك آن به رایانه كاربران نفوذ كنند.


شركت مایكروسافت طبق برنامه‌ای كه از سال ‪ ۲۰۰۳‬آغاز كرده‌است، به صورت ماهیانه مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای اصلاحی مربوط به جدیدترین حفره‌های شناسایی شده در محصولات خود را منتشر می‌كند كه این سه "پچ" جدید نیز در همین راستا منتشر شده‌اند.


كاربران می‌توانند برای دانلود یكجا و سریع نرم‌افزارهای اصلاحی ذكر شده به آدرس اینترنتی ‪ www.microsoft.com/secutiry‬مراجعه كنند.


​​