امنیت

ویروس‌های اینترنتی در آخرین هفته تیر ماه سال جاری

 


سه نسخه‪ A ،B ،C‬از كرم اینترنتی ‪ ،Lebreat‬دو ابزار هك به نام‌های و ‪ RemoteLogger‬و ‪ AFXFireWall.A‬یك نوع ‪ adware‬به نام ‪E-Eliminator‬ ویروس‌های اینترنتی آخرین هفته تیرماه را شامل می‌شود.


‪ Lebreat B ،Lebreat A‬و ‪ Lebreat C‬عملیات مخرب داونلود كردن سایر بدافزارها، اجرا كردن حملات ‪ DOS(‬این حمله باعث می‌شود كه كاربر به صفحات اینترنتی مشخصی دسترسی نداشته باشد) را انجام می‌دهند.


آنتی ویروس پاندا به حوزه آی تی ایرنا اعلام كرد، همچنین از دیگر عملیات مخرب این سه نسخه كرم اینترنتی ‪ Lebreat‬از كار انداختن چندین بخش از ویندوز مانند ‪ ،task manager‬فایروال در ویندوز ‪ XP‬و از كار انداختن فعالیت سایر كدهای مخرب در سیستم است.


‪ RemoteLogger‬اولین نرم افزار هك در هفته گذشته بود كه توسط یك ‪ installer‬كوچك روی سیستم‌ها نصب می‌شد و كاربر را تشویق به نصب خود می كرد.


این جاسوس به محض نصب شدن روی سیستم تمامی ضربه‌هایی كه كاربر برای تایپ كردن به صفحه كلید می‌زند را ثبت كرده و به این ترتیب اطلاعات محرمانه كاربر را جمع آوری و برای هكر خود می‌فرستد.


‪ RemoteLogger‬می‌تواند اطلاعات مربوط به كاربران متفاوت را در یك كامپیوتر شخصی به طور مجزا طبقه بندی كند.


بد افزار ‪ AFXFireWall.A‬به هكر خود كمك می‌كند اطلاعاتی كه در هنگام انطباق اطلاعات بین دو سیستم كامپیوتری رد و بدل می‌شود را سرقت كند.


فایل‌های این نرم افزار هكر را می‌توان بطور معمول در یك فایروال به نام ‪ FIREWALL.ZIP‬پیدا كرد.


‪ E-Eliminato‬یك نرم افزار تبلیغاتی است كه با دیدن یك صفحه اینترنتی غیر قانونی روی سیستم‌ها نصب می‌شود.


این ‪ Adware‬به محض اجرا شدن در سیستم آلوده، یك صفحه از مرورگر كاربر را باز می‌كند و در آن اعلام می‌كند كه تمامی فعالیت‌های كاربر در اینترنت توسط این بدافزار ثبت و ضبط شده است و پیشنهاد می‌كند كه برای حل این مشكل كاربر از یك نرم افزار مشخص استفاده كند، در واقع تبلیغ نرم افزار مشخصی را می‌كند.


​​