امنیت

نقص امنیتی جدیدی در IE گزارش شد

نقصی در قابلیت‌های مربوط به فایل تصاویر در مرورگر Internet Explorer مایكروسافت به نفوذ گران امكان می‌دهد تا كد مخربی را از راه دور بر روی كامپیوترها اجرا كنند.
این حملات در دسته تهدیدهای بحرانی قرار گرفته‌اند وطبق گفته یكی از مشاوران امنیتی این نقص و آسیب امنیتی در نرم‌افزار مرورگر وب كه مربوط به فایل‌های JPEG است، به وجود آمده است. یكی از این نقایص می‌تواند برای اجرای كد مخربی از راه دور مورد استفاده قرار گیرد. این حملات، نسخه‌ی IE 6 را كه به تازگی منتشر شده و مجهز به سرویس پك دو است، تحت تأثیر قرار می‌دهند.امکان آلوده شدن نسخه های قبل نیز وجود دارد.همچنین دو مورد از این نقایص با عث ایجاد مشكلاتی در حافظه و CPU نیز می‌گردند.
مایكروسافت در حال بررسی گزارشاتی از آسیب پذیری‌های ممكن در Internet Explorer است. یكی از سخن‌گویان مایكروسافت اعلام کرده است شركت برای كمك به مشتریان و پشتیبانی و حفاظت از آنان، اقدامات لازم و مناسبی را انجام خواهد داد. پیشتر، آسیب پذیری امنیتی دیگری، هم IE و هم MSN Messenger را مورد هدف قرار داده است. این باگ توسط نقصی در برنامه‌های كاربردی International Color Consortium Profiles ایجاد شده، اما مایكروسافت آن را توسط مجموعه‌ی اخیر patchهای خود برطرف ساخته است.
برای دریافت اطلاعات فنی و Pach این نقایص امنیتی می توانید به این صفحه مراجعه کنید.منبع : www.cnet.com
مترجم: داده بان آریا


​​