امنیت

مایكروسافت می‌خواهد میزبان بزرگترین همایش سلاطین هك شود

 شركت "مایكروسافت" احتمالا در آینده برای هكرها به صورت مداوم همایشهای سالیانه برگزار خواهد كرد.


به گزارش سایت اینترنتی "نیوزفكتور"، شركت مایكروسافت در ماه مارس سال ‪ ۲۰۰۵‬برای نخستین بار چندین هكر چیره‌دست را برای برگزاری همایشی كوچك به ساختمان مركزی خود دعوت كرد و هفته گذشته نیز نمایندگانی را به همایش معروف "بلك هت" هكرها در شهر "وگاس" اعزام نمود.


تلاشهای جدید مایكروسافت در زمینه برقراری ارتباط با هكرهای حرفه‌ای مورد توجه و تحسین كارشناسان قرار گرفته و قدم مهمی در زمینه ایمن‌سازی محصولات پركاربر این شركت محسوب شده‌است.


هم‌اكنون این شركت در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی همایشهای سالیانه هكرها به میزبانی خود است. چنین اقداماتی به برنامه‌نویسان مایكروسافت كمك می‌كند حفره‌های امنیتی محصولات خود و محصولات سایر شركتها را سریعتر شناسایی كرده و امنیت نرم‌افزارهای این شركت را بالا ببرند.


برخی كارشناسان عقیده دارند برگزاری چنین همایشهایی سبب می‌شود حفره‌های امنینی نرم‌افزارها پیش از آنكه خود شركت سازنده فرصت ترمیم آنها را داشته باشد به صورت عمومی مطح شده و توسط هكرها مورد سوء استفاده قرار بگیرند.


برخی دیگر از كارشناسان نیز بر این باورند كه برگزاری این همایشها شركتهای تولیدكننده نرم‌افزارها را وادار می‌كند برای ترمیم حفره‌های امنیتی نرم‌افزارهای خود بیشتر تلاش كنند كه این امر به طور كلی سبب افزایش امنیت رایانه‌ها می‌شود.


​​