امنیت

مایكروسافت شش حفره امنیتی جدید محصولات خود را ترمیم می‌كند

 


شركت مایكروسافت طبق برنامه ماهیانه انتشار نرم‌افزارهای اصلاح‌كننده ایرادهای امنیتی محصولات خود، روز سه‌شنبه همین هفته شش حفره امنیتی را كه به تازگی در محصولات این شركت شناسایی شده، ترمیم خواهد كرد.


به گزارش پایگاه اینترنتی "كامپیوتر وورلد"، مایكروسافت روز سه شنبه شش نرم‌افزار اصلاحی (پچ) جدید ویژه حفره‌های امنیتی خطرناك شناسایی شده در سیستم‌عامل "ویندوز" و همچنین نگارش جدید ابزار پاك كردن نرم‌افزارهای مخرب با نام "‪ "Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool‬را منتشر خواهد كرد.


شركت مایكروسافت طبق برنامه‌ای كه از چند سال قبل برای بالا بردن ضریب امنیت محصولات خود آغاز كرد، در دومین سه‌شنبه هر ماه میلادی مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای به روزكننده و برطرف‌كننده حفره‌های امنیتی محصولات خود را به صورت رایگان در اینترنت ارایه می‌كند.


این شركت جزییات مربوط به "پچ"هایی را كه روز سه‌شنبه منتشر خواهند شد اعلام نكرد و تنها به این موضوع اشاره كرد كه برخی از این "پچ"ها برای اصلاح ایرادهای امنیتی بحرانی شناسایی شده در "ویندوز"، ارایه شده‌اند.


حفره‌های بحرانی به آن دسته از ایرادهای امنیتی گفته می‌شود كه هكرها می‌توانند با استفاده از آنها كدهای مخرب خود را روی رایانه كاربران نصب كرده و بدون اطلاع كاربران كنترل رایانه‌ها را از راه دور در دستان خود بگیرند.


هم‌اكنون دانلود و نصب پچ‌های امنیتی ارایه‌شونده از سوی مایكروسافت برای تمامی كاربران "ویندوز" رایگان است، اما این شركت مدتی كه در برنامه‌ای موسوم به "فواید ویندوز اصیل"، دانلود نرم‌افزارهای جانبی و به روزكننده های غیرامنیتی "ویندوز" را تنها برای كاربران نسخه‌های اصل "ویندوز" ممكن كرده و كاربران نسخه‌های غیر اصل و كپی شده "ویندوز" دیگر نمی‌توانند به این به روزكننده ها، از جمله نگارش جدید نرم‌افزار "مایكروسافت آنتی اسپای‌ور"، دسترسی داشته باشند.
 


​​