امنیت

مجموعه جدید به روزكننده ویندوز ‪ ۲۰۰۰‬ایرادهای برنامه‌نویسی دار

 


مجموعه نرم‌افزاری به روزكننده سیستم‌عامل "ویندوز ‪ "۲۰۰۰‬شركت مایكروسافت با نام "ویندوز ‪ ۲۰۰۰‬سرویس پك ‪ (SP4)"۴‬ایرادهای برنامه‌نویسی دارد و مایكروسافت در آینده نزدیك مجموعه به روزكننده جدیدی را جایگزین آن خواهد كرد.


به گزارش پایگاه اینترنتی "پی‌سی‌ورلد"، شركت مایكروسافت روز ‪ ۲۸‬ماه ژوئن مجموعه به روزكننده "اس پی ‪ "۴‬را برای كاربران "ویندوز ‪ "۲۰۰۰‬منتشر كرد و از آن زمان میلیونها نفر این مجموعه را از اینترنت دانلود كرده‌اند، اما رایانه برخی از افرادی كه ویندوز خود را با این مجموعه به روز كرده‌اند، دچار مشكل شده است.


طبق گزارشهایی كه خود شركت مایكروسافت نیز آنها را تایید كرده است، برخی كاربرانی كه به روزكننده "اس پی ‪ "۴‬را برای "ویندوز ‪ "۲۰۰۰‬نصب می‌كنند در برقراری ارتباطات شبكه‌ای دچار مشكل شده و نمی‌توانند
نرم‌افزارهای امنیتی نظیر آنتی‌ویروسها را به درستی روی رایانه خود نصب كنند.


"پیتر هوستون" مدیر خدمات پس از فروش شركت مایكروسافت اعلام كرد این شركت در وب سایت خود به راهنمایی كاربرانی كه دچار مشكلات مذكور شده‌اند پرداخته و به زودی نگارش اصلاح شده‌ای از مجموعه به روزكننده "اس پی ‪ "۴‬را منتشر خواهد كرد.


مایكروسافت هم‌اكنون از كاربران "ویندوز ‪ "۲۰۰۰‬درخواست كرده است ابتدا اطلاعات ارایه شده در وب سایت این شركت را مطالعه كرده و چنانچه مطمئن شدند مشكلات مشاهده شده در مجموعه "اس پی ‪ "۴‬فعلی شامل حال آنها نمی‌شود، به دانلود آن بپردازند، اما اگر تصور می‌كنند با دانلود "اس پی ‪ "۴‬دچار مشكل خواهند شد، بهتر است تا زمان ارائه نگارش اصلاح شده آن صبر كنند.


شركت "مایكروسافت" مدتی پیش اعلام كه از این پس پشتیبانی خود از "ویندوز ‪ "۲۰۰۰‬را محدود كرده و با فواصل زمانی بیشتری مجموعه‌های به روز كننده آن را منتشر خواهد كرد.


ویندوز ‪ ۲۰۰۰‬كه هم‌اكنون ‪ ۵‬سال از عمر آن می‌گذرد یكی از پركاربرترین نگارشهای سیستم‌عامل "ویندوز" است و حدود نیمی از كاربران رایانه‌های غیرخانگی از این ویندوز استفاده می‌كنند.


​​