امنیت

انتشار نامه الكترونیكی آلوده با موضوع طوفان "كاترینا" در اینترنت

 كارشناسان رایانه‌ای در مورد نامه‌های الكترونیكی (ایمیل) آلوده جدیدی هشدار می‌دهند كه با ادعای ارایه اخبار جدید در مورد طوفان "كاترینا"، رایانه‌های كاربران را آلوده می‌كند.


به گزارش سایت اینترنتی "بی‌بی‌سی‌نیوز"، در متن این نامه الكترونیكی اطلاعات خلاصه‌ای در مورد طوفان "كاترینا" كه در روزهای گذشته ایالات جنوب آمریكا را درنوردیده است، ارایه شده و سپس از كاربران خواسته می‌شود برای كسب اطلاعات بیشتر روی واژه "‪ "Read more‬كلیك كنند.


هنگامی كه كاربر روی این واژه كلیك كند، پنجره مربوط به یك وب سایت آلوده باز شده و یك كد آلوده مخرب به رایانه وی منتقل می‌شود.


علاوه بر این نامه الكترونیكی ، دو شركت تولیدكننده نرم‌افزارهای ضد ویروس "سوفوس" و "وب سنس" از شناسایی نامه‌های الكترونیكی دیگری خبر می‌دهند كه با ادعای دروغین جمع‌آوری كمكهای نقدی برای قربانیان طوفان "كاترینا"، از كاربران ساده‌اندیش اخاذی می‌كنند.


سال گذشته و درپی وقوع پدیده سونامی نیز چندین نامه الكترونیكی آلوده با روشهای مشابه به اغفال كاربران پرداختند.


در این گونه حملات، نامه‌های الكترونیكی آلوده كاربران را به سوی وب سایتهایی هدایت می‌كند كه ظاهری عادی دارند، اما بازدید كاربر از آنها سبب راه‌یابی كدهای مخرب به رایانه كاربر شده و هكرها با اجرای همین كدهای مخرب در رایانه‌های كاربران، به آنها نفوذ كرده و كنترل آنها را از راه دور به دست می‌گیرند.


كارشناسان امنیتی رایانه‌ها همواره هشدار داده‌اند كاربران باید از بازكردن نامه‌های الكترونیكی مشكوك خودداری كرده و نرم‌افزارهای ضد ویروس و همچنین سیستم‌عامل خود را به روز نگاه دارند.


​​