امنیت

مدیرعامل شركت مهران رایانه:معرفی محصولات امنیتی، از اهداف مهم ما برای شركت در جیتكس است

مدیرعامل شركت مهران رایانه گفت: برای برگزاری ومیزبانی نمایشگاه جیتكس باید با مدیریت صحیح و برنامه‌ریزی‌های كلان در این راستا گام برداشت.


«علی اصغر خسروی» در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران


(ایسنا) ، ارایه‌ی خدمات فنی _ مهندسی به كشورهای خارجی ومعرفی محصولات امنیتی شركت را از مهم‌ترین اهداف حضور در نمایشگاه جیتكس برشمرد و اظهار داشت: ارایه‌ی جدیدترین كارت ضد ویروس ایمن از جمله محصولاتی است كه قرار است در نمایشگاه عرضه كنیم كه با این محصول كاربران مرتبط با اینترنت به راحتی و با كمترین زمان می‌توانند به اینترنت وصل شوند و از طریق این كارت به محصول شركت دسترسی پیدا كنند.


وی یادآور شد: این شركت علاوه بر ارایه‌ی محصولات امنیتی، خدمات مشاوره‌یی و امنیتی نیز ارایه می‌دهد .


مدیرعامل شركت مهران رایانه افزود: در كشور ما آن قدر توانمندی‌های خارجی تبلیغ شده كه قابلیت‌های كشورمان و توان داخل به دست فراموشی سپرده شده است، بنا براین این نمایشگاه فرصت خوبی برای معرفی محصولات شركت‌های داخلی است.


خسروی با بیان اینكه دوبی تسهیلات خوبی را برای برگزاری نمایشگاه‌های حوزه‌ی IT از جمله جیتكس فراهم می‌كند گفت: عوامل مختلفی باعث عدم میزبانی كشورمان برای نمایشگاه جیتكس است كه مسائل فرهنگی وسیاسی و اقتصادی به این موضوع دامن می‌زند و مهم‌تر از همه‌ی این دلایل تصمیم گیری‌های كلان كشوری است كه منجر به عدم برگزاری نمایشگاه در كشورمان می‌شود.


وی اظهار داشت: كشور ما به لحاظ توانمندی‌های سیستمی ‌و از لحاظ توان فكری و نیروی انسانی مشكل وكمبودی ندارد ولی متاسفانه بهایی به این نیروها داده نمی‌شود ، و میدانی برای مانور این نیروهای وجود ندارد.


خسروی با بیان این كه كشورمان در زمینه‌ی نرم افزار قابلیت‌های فراوانی دارد و كارهای زیادی در این زمینه انجام داده گفت: باید این توانایی‌ها به درستی مدیریت شود به عنوان مثال 70 تا 80 درصد مسائل نرم افزاری كشور به راحتی می‌توان از داخل كشور تامین كرد.


خسروی در پایان تصریح كرد : شركت‌های داخلی وكارشناسان سازمان‌ها باید به محصولات داخلی توجه بیشتری داشته باشند و به آنها ارج و اهمیت زیادی قائل باشد.


​​