امنیت

"سیمانتك" مجموعه جدید "نورتون آنتی‌ویروس" خود را عرضه كرد

 


شركت "سیمانتك" جدیدترین مجموعه ضد ویروس خود به نام "نورتون اینترنت سكیوریتی ‪ "۲۰۰۶‬را عرضه كرد.


به گزارش سایت اینترنتی "پی‌سی‌ورلد"، در نگارش جدید پایگاه ویژه‌ای به نام "نورتون پروتكشن سنتر" به این مجموعه اضافه شده كه اطلاعات امنیتی گسترده‌ای را به صورت یكجا برای كاربر ارائه كرده و امكان فعال و یا غیرفعال كردن قابلیتهای امنیتی مختلف این مجموعه را در اختیار كاربر قرار می‌دهد.


مجموعه نرم‌افزاری "نورتون اینترنت سكیوریتی ‪ "۲۰۰۶‬شركت "سیمانتك" كه هم‌اكنون یكی از بزرگترین تولیدكنندگان نرم‌افزارهای امنیتی در جهان محسوب می‌شود، خود شامل نرم‌افزارهای "نورتون آنتی‌ویروس"، "نورتون پرسونال فایروال"، "نورتون آنتی‌اسپم"، "پرایوسی كنترل" و "پرنتال كنترل" است و این شركت قیمت نگارش جدید مجموعه فوق را ‪ ۷۰‬دلار اعلام كرده‌است.


به علاوه شركت "سیكانتك" دو نرم‌افزار "نورتون آنتی ویروس" و "نورتون پرسونال فایروال" را به طور جداگانه نیز به فروش می‌رساند.


ضد ویروس "نورتون" علاوه بر قابلیتهای فراوان شناسایی و نابود كردن ویروسهای رایانه‌ای، به توانایی شناسایی و پاكسازی نرم‌افزارهای مخرب و مزاحم "اسپای‌ور" نیز مجهز شده‌است.


مجموعه "نورتون اینترنت سكیوریتی ‪ "۲۰۰۶‬دارای قابلیت دیگری به نام "سكیوریتی اینسپكتور" است كه به شناسایی و ترمیم حفره‌های امنیتی رایانه، از قبیل ایرادهای امنیتی مرورگر اینترنتی می‌پردازد و در صورت استفاده كاربر از كلمات عبور و اسم‌رمزهای ساده و قابل شناسایی به ایمن‌سازی آنها اقدام می‌كند.


این مجموعه به ویژگی ضد هرزنامه جدیدی نیز مجهز شده كه این قبیل ایمیل‌ها را فیلتر كرده و از قرارگرفتن كاربر در معرض حملات "فیشینگ" جلوگیری می‌كند.


​​