امنیت

"اف-سكیور" مجموعه جدید نرم‌افزارهای ضد ویروس خود را عرضه كرد

شركت فنلاندی تولیدكننده نرم‌افزارهای ضد ویروس "اف-سكیور"(‪(F-Secure‬ مجموعه جدید نرم‌افزارهای امنیتی خود را با نام "اف سكیور اینترنت سكیوریتی ‪ "۲۰۰۶‬عرضه كرد.


به گزارش سایت اینترنتی "نیوزفكتور"، از مهمترین قابلیتهای جدید این مجموعه، برخورداری از فن‌آوری شناسایی و پاكسازی یكی از جدی‌ترین آسیبهای اینترنتی فعلی، یعنی نرم‌افزارهای مخرب "اسپای‌ور" و "اد-ور" است.


"اسپای‌ور"(‪ (Spyware‬و "اد-ور"(‪ (Adware‬به طور كلی به نرم‌افزارهای مخربی گفته می‌شود كه با سوء‌استفاده از حفره‌های امنیتی سیستم‌عاملها و مرورگرهای اینترنتی، بدون اراده كاربران از برخی سایتهای اینترنتی و یا خدمات به اشتراك‌گذاری فایل در اینترنت به رایانه‌ها راه یافته و باعث باز شدن پیایی پنجره‌های تبلیغاتی، تغییر دایمی برخی مشخصه‌های مرورگرهای اینترنتی (به ویژه اینترنت اكسپلورر) از جمله آدرس هوم پیج، كند شدن رایانه، ربوده شدن كلمات عبور و اسم رمزهای مورد استفاده كاربران و عدم عملكرد برخی قابلیتهای سیستم‌عامل "ویندوز" می‌شوند.


مجموعه امنیتی جدید "اف-سكیور" علاوه بر مورد فوق، به قابلیت جدیدی مجهز شده كه امكان فیلتر كردن اینترنت را برای والدین فراهم كرده و دسترسی كودكان به وب سایتهای غیرموجه را قطع می‌كند.


از قابلیتهای باارزش مجموعه نرم‌افزاری "اف سكیور اینترنت سكیوریتی ‪ ،"۲۰۰۶‬امكان شناسایی و پاكسازی خانواده‌ای از كدهای مخرب موسوم به "روت كیت"(‪ ،(rootkit‬از جمله "اسپای‌ور"هاست كه با نفوذ به مركز سیستم‌عامل و پنهان شدن در عمق "رجیستری" ویندوز، به خرابكاری و ایجاد مزاحمت برای كاربران اقدام می‌كنند.


این قابلیت محصول جدید "اف-سكیور" پیش از این تنها برای نگارشهای تجاری محصولات این شركت در نظر گرفته می‌شد كه هم‌اكنون در نسخه ویژه كاربران خانگی مجموعه نرم‌افزارهای امنیتی "اف سكیور" نیز گنجانده شده‌است.


مجموعه ضد ویروس جدید "اف-سكیور" با قیمت ‪ ۷۸‬دلار، تنها در سیستم‌عامل "ویندوز" اجرا شده و با امكان به روز نگاری اینترنتی به مدت یك سال، از سوی این شركت عرضه می‌شود.


هم‌اكنون شركتهای مختلفی به تولید نرم‌افزارهای ضد ویروس اقدام می‌كنند كه از میان مهمترین آنها می‌توان به "سیمانتك"، "مك آفی"، اف-سكیور"، "پاندا" و "ترند مایكرو" اشاره كرد.


​​