امنیت

شركت سیمانتك سامانه اینترنتی "بك آپ" گرفتن خودكار راه‌اندازی می‌كند

شركت تولیدكننده نرم‌افزارهای ضد ویروس "سیمانتك" در صدد راه‌اندازی خدمات اینترنتی جدیدی است كه از فایلهای موجود در رایانه كاربران به صورت خودكار فایلهای "بك آپ" یا پشتیبانی تهیه می‌كند.


به گزارش سایت اینترنتی "نیوزفكتور"، "مارك برگمن" مدیر فن‌آوری بزرگترین تولیدكننده نرم‌افزارهای امنیتی در جهان، "سیمانتك"، روز دوشنبه اعلام كرد این شركت قصد دارد از فن‌آوری‌های حاصل شده در پی خریداری شركت "وریتاس"، برای راه‌اندازی خدمات جدید ویژه كاربران خانگی و كاربران تجاری استفاده كند.


"برگمن" افزود: بسیاری از فایلهای موجود در رایانه‌های كاربران دارای اهمیت چندانی نبوده و می‌توان آنها را از منابع مختلفی بازیابی كرد اما برخی فایلها از قبیل عكسهای دیجیتالی خانوادگی، تنها در همان رایانه موجود هستند كه در صورت از بین رفتن، كاربر دیگر هیچ‌گاه به آنها دسترسی پیدا نخواهد كرد و اهمیت تهیه خودكار فایلهای پشتی‌بانی از اطلاعات كاربران در چنین مواقعی مشخص می‌شود.


به گفته مدیر فن‌آوری "سیمانتك"، هم‌اكنون شركتهای زیادی به ارائه رایگان خدمات آلبومهای عكسهای اینترنتی و همچنین پشتی‌بانی اینترنتی از فایلهای كاربران اقدام كرده‌اند اما تضمینی در قابل اطمینان بودن این خدمات رایگان و فن‌آوری‌های مورد استفاده آنها وجود ندارد و "سیمانتك" خواهان راه‌اندازی خدماتی است كه امنیت فایلهای حساس كاربران را به صورت صد در صد، تضمین كند.


"برگمن" افزود كه كاربران مجبور هستند برای استفاده از خدمات آلبومهای اینترنتی، خود تصاویر و فایلهای مورد نظرشان را "آپ لود" كنند درحالی كه خدمات مشابه "سیمانتك" به صورت خودكار عكسهای دیجیتالی موجود در رایانه شخصی كاربر را به سرورهای شركت "سیمانتك" فرستاده و امنیت آنها را تضمین خواهد كرد.


شركت "سیمانتك" هنوز جزییات و زمان راه‌اندازی خدمات جدید حفاظت از عكسهای دیجیتالی موجود در رایانه‌های كاربران را اعلام نكرده‌است.


​​