امنیت

گسترش نا امنی‌‏های شبكه و ایمیل‌‏های ناخواسته

كارشناسان تاكید می‌‏كنند: كاربران از باز كردن پیام‌‏های ناشناخته خودداری كنند.


به گزارش ایلنا ، نتایج بررسی‌‏ها نشان می‌‏دهد , كلاهبرداران اینترنتی روز به روز حرفه‌‏ای‌‏تر می‌‏شوند و در طراحی برنامه‌‏های مخرب ارسالی برای كاربران به استراتژی‌‏های پیشرفته و دقیق‌‏تری متوسل می‌‏شوند.
شركت‌‏های امنیتی می‌‏گویند: در ماه‌‏های اخیر شمار ایمیل‌‏هایی كه با هدف وادار كردن كاربران به لو دادن اطلاعات محرمانه خود طراحی
شده‌‏اند درصد بالایی از كل ایمیل‌‏های دریافتی از سوی كاربران را تشكیل می‌‏داده است.
كارشناسان امنیتی توصیه می‌‏كنند: كاربران به هیچ عنوان بر روی هر ایمیلی كه دریافت می‌‏كنند كلیك نكنند ؛ مگر آنكه قبل از آن از به روز بودن فیلترها و دیوارهای آتشین و دیگر ابزارهای محافظت كننده سیستم خود مطمئن شوند.
هم چنین كارشناسان هشدار می‌‏دهند؛ كاربران تحت هیچ شرایطی نباید شماره حساب‌‏های بانكی یا دیگر داده‌‏های محرمانه خود را در پاسخ به در خواست ایمیل‌‏های دریافتی وارد كنند.
خوشبختانه بسیاری از هكرها و طراحان حملات فیشینگ به حدی ضعف اطلاعات زیادی دارند كه در بیشتر موارد اشتباهات گرامری و انشایی دست آنها را رو می‌‏كند.
با این حال كارشناسان تاكید می كنند: در صورتی كه رایانه آنها به تجهیزات امنیتی به روز مجهز نیست ، صرفا ایمیل‌‏هایی را باز كنند كه فرستنده آن برای كاربر شناخته شده است.


​​