امنیت

سوفوس: آمریكا بزرگترین اسپمر دنیاست

 


لابراتورهای آنتی ویروس سوفوس آخرین گزارش‌های خود را درباره كشورهای پیشرو در زمینه ارسال هرزنامه‌ها در ‪ ۶‬ماه گذشته منتشر كرد كه بر این اساس آمریكا رتبه اول را دارد.


متخصصان امنیتی لابراتورهای آنتی ویروس سوفوس ،تمام هرزنامه‌های دریافت شده توسط شبكه جهانی تله‌های اسپم خود را بررسی كرده و ‪ ۱۲‬كشور كه بیشترین میزان اسپم را داشته‌اند مشخص كرده است.


بر این اساس آمریكا هنوز رتبه اول را داراست اما نسبت به سال گذشته میزان ارسال اسپم‌ها دراین كشور كاهش چشمگیر داشته است.


آنتی ویروس سوفوس همچنین اعلام كرده است كه بیش از ‪ ۶۰‬درصد از اسپم ها از طریق كامپیوترهای زامبی ارسال می‌شوند.این روش به این معناست كه متخلفان اینترنتی لزوما نباید در همان كشوری باشند كه كامپیوترهای زامبی قرار دارند.


بر اساس این گزارش آمریكا،كره جنوبی و چین هنوز هم بیش از ‪ ۵۰‬درصد اسپم‌ها را به دنیا ارسال می‌كنند.كانادا و آمریكا اقدامات مناسبی را جهت كاهش میزان اسپم‌های ارسالی انجام داده اند.


بر اساس گزارش آنتی ویروس سوفوس،میزان اسپم‌های ارسالی توسط كشورهای آمریكای شمالی به دلیل محكومیتهای زندان برای مجرمان ،قوانین سختگیرانه و بهینه شدن امنیت سیستم‌ها كاهش چشمگیری داشته است.


"گراهام كلولی" مشاور ارشد آنتی ویروس سوفوس می‌گوید:تلاشهایی از قبیل مشاركت ‪ISP‬ها برای مقابله با اسپمرها و موانع قانونی از قبیل قانون ‪ CAN-SPAM‬امكان توقف ارسال اسپم‌ها را فراهم كرده‌اند.


وی می‌افزاید:برخی از مشهورترین اسپمرهای آمریكای شمالی مجبور شده‌اند تا فعالیتهای خود را به حالت تعلیق درآورده یا در كشورهای دیگر مستقر شوند.


وی می‌گوید:‪ Windows XP SP2‬در سال گذشته كمك زیادی را به كاربران نموده تا از سوء استفاده از كامپیوترهای آنان جلوگیری شود.نگرانی جهان این است كه اسپمرها هم در آینده به روشهای دیگر كسب درآمد اینترنتی از قبیل نرم افزارهای جاسوسی و دزدیدن هویت كاربران جهت كسب درآمد متوسل خواهند شد.


با توجه به تاثیر آگاهی بین‌المللی و قوانین كشوری در زمینه مقابله با اسپمرها ،آنها هم اكنون تمایل شدیدی به همكاری با ویروس نویسان و هكرها از خود نشان می‌دهند.


با در دست گرفتن كنترل كامپیوترهای محافظت نشده ،هكرها می‌توانند به ارسال اسپم ،انجام حملات ‪ Dos‬یا دزدیدن اطلاعات كاربری كاربران بپردازند بدون آنكه صاحبان آنها بدانند


​​