امنیت

شركت "اسكایپ" ایرادهای امنیتی خطرناك تلفن اینترنتی خود را اصلاح كرد

 


شركت "اسكایپ" از تمامی كاربران خدمات تلفن اینترنتی(‪ (VoIP‬خود درخواست كرده است برای برطرف كردن تهدیدات امنیتی، هرچه سریعتر نگارش جدید نرم‌افزار این شركت را دانلود و جایگزین نگارش قبلی كنند.


به گزارش پایگاه اینترنتی "پی‌سی‌ورلد"، شركت "اسكایپ" (‪ (Skype‬اعلام كرد هكرها می‌توانند با استفاده از حفره‌های امنیتی شناسایی شده در نگارشهای ‪ ۱/۱‬تا ‪ ۱/۴‬نرم‌افزار خدمات تلفن اینترنتی این شركت، كنترل كامل رایانه‌های كاربران را از راه دور در دست بگیرند.


شركت ارایه‌دهنده خدمات امنیتی "سكونیا" نیز حفره‌های امنیتی شناسایی شده در نرم‌افزارهای "اسكایپ" را در طبقه‌بندی "بحرانی" قرار داده و به كاربران در مورد به روز نگاری سریع نرم‌افزار این شركت هشدار داده‌است.


بررسی‌ها نشان می‌دهد محبوبیت خدمات تلفن اینترنتی با سرعت چشمگیری در حال افزایش است و به طور مثال هم‌اكنون در هر لحظه بیش از دو میلیون نفر از خدمات "اسكایپ" برای تماس با یكدیگر استفاده می‌كنند.


شركت "اسكایپ" خدمات تلفن اینترنتی خود را در سال ‪ ۲۰۰۳‬راه‌اندازی كرد و از آن زمان تاكنون بیش از ‪ ۱۵۱‬میلیون نفر نرم‌افزار مورد نیاز برای استفاده از این خدمات را از وب سایت "اسكایپ" دانلود كرده‌اند.


حفره‌های امنیتی تازه شناسایی شده در تمامی نگارشهای ویژه
سیستم عاملهای "ویندوز"، "مك او.اس ایكس" و "لینوكس" از نرم‌افزار "اسكایپ" موجود هستند و كاربران خدمات تلفن اینترنتی این شركت باید نرم‌افزار خود را به روزنگاری كنند.


​​