امنیت

آنتی ویروس سوفوس هم به IWF پیوست

ICTna.ir - شرکت امنیتی سوفوس بعنوان یکی از بر ترین محافظان شبکه ها در برابر انواع ویروس ها، اسب های تروا، نرم افزارهای جاسوسی و هرزنامه ها، عضویت خود را در بنیاد دیدبانان اینترنت (IWF ) که یک سازمان رسمی انگلستان برای مبارزه با مطالب غیر قانونی در اینترنت می باشد اعلام کرد.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) با افزایش تعداد کاربران کامپیوتر، کمیت و انواع گوناگون مطالب در اختیار آنان نیز افزایش می یابد. متخصصان آنتی ویروس سوفوس با برقراری ارتباط نزدیک با IWF بر ضد تهدید های رو به افزایش، در بخش های بخصوصی مانند سواستفاده از کودکان و مطالب نژادی و مستحجن بر روی شبکه، همکاری می کنند.
شبکه جهانی مراکز تحلیل تهدیدات سوفوس، SophosLabs، حجم وسیعی از هرزنامه های حاوی موارد غیر قانونی را شناسایی و آنرا با IWF مطرح می کند. بعلاوه اینکه IWF نیز متقابلا فهرستی از وب سایت های غیر قانونی را که تعداد زیادی از آنها هرزنامه های غیر قانونی  ارسال می کنند در اختیار سوفوس قرار خواهد داد و بدین وسیله مشتریان نیز با محافظت کاملتری تجهیز می شوند.
مارک هریس می گوید : "ما وظیفه اجتماعی خود می دانیم که کاربران بی اطلاع از این موارد را از باز کردن موارد مزاحمت آوری که اسپمرها آنرا گسترش می دهند منع کنیم." وی که مدیر بین المللی آزمایشگاههای سوفوس می باشد، همچنین اعلام کرد: "ما هم اکنون IWF را از اسپم ها و وب سایت های غیر قانونی که با آن مواجه می شویم  مطلع می کنیم. بنابراین پیوستن به این سازمان برای مبارزه با مطالب اهانت آمیز در شبکه قدم منطقی بعدی ما بود."
پیتر رابینز از IWF نیز گفت :"ما از اینکه سوفوس به IWF پیوسته است خرسندیم و اگر قرار باشد که ما مطالب غیر اخلاقی را بر روی شبکه ریشه کن کنیم، بایستی این مجرمین را از همه جهات مورد حمله قرار دهیم و جلوگیری از رسیدن اسپم به رایانه کاربران نقش اساسی در این مبارزه دارد."درباره بنیاد دیدبانان اینترنت
IWF تنها مرجع قانونی در انگلستان است که یک سرویس اضطراری برای اعلام گزارش مبنی بر وجود مطالب غیر اخلاقی در اختیار عموم قرار داده است.
برای به حداقل رساندن امکان وجود مطالب غیر اخلاقی در اینترنت، IWF بر موارد زیر متمرکز شده است:
-          تصاویر سواستفاده از کودکان از هر جای جهان
-          محتویات مستحجن در انگلستان
-          محتویات تبعیض نژادی در انگلستان

این سازمان در شراکت با بخش هایی از قبیل دفتر مرکزی و دپارتمان صنعت و تجارت کار می کند تا برنامه ها و طرح های بکار بسته برای مبارزه با سواستفاده آنلاین تاثیر بیشتری داشته باشد. این فعالیت قلمرو فراتری از انگلستان و اروپا را در بر می گیرد تا آگاهی و اطلاع رسانی جهانی درباره موضوعات و مسوولیت های این گروه  حاصل شود. این مرکز توسط اتحادیه اروپا و صنعت اینترنت انگلستان شامل سرویس دهندگان اینترنتی (ISP )، اپراتورهای سیار و تولید کنندگان، سرویس دهندگان محتویات (CSP ) و شرکتهای ارتباطات و نرافزاری بنا نهاده شده است .
این شرکت از طریق خط مستقیم گزارش ها بوسیله اجرای یک سرویس "اخطار و جلوگیری" به ISP ها کمک می کند تا بر ضد سواستفاده کنندگان از سیستم آنها اقدام کنند. این سیستم وجود هر نوع محتویات غیر قانونی را به اطلاع آنها می رساند و IWF موضوع گزارش شده را پس از ارزیابی به مراجع قانونی ارجاع می دهد. در نتیجه این اقدام میزان محتویات غیر قانونی در انگلستان از 18 درصد در سال 1997 به کمتر از 1 درصد در سال 2004 رسیده است.
هر چقدر که تعداد کاربران اینترنتی و مطالب درج شده در آنها تنوع بیشتری پیدا می کند، مکانیزم های مربوط به مبارزه با مطالب غیر اخلاقی نیز بایستی بهتر شناخته شود. 
این بنیاد در شراکت با سازمانهای بزرگ, همچنان برای ایجاد آگاهی بیشتر از مسوولیتها و نقش IWF وهمچنین اهداف آن برای نگهداری امنیت و اعتماد در اینترنت برای کاربران فعلی و آیندهء تلاش می کند . 


منبع: سوفوس


​​