امنیت

"اسپمر اشتراکی" به دام افتاد

ICTna.ir - متخصصان لابراتوارهای آنتی ویروس سوفوس از خبر محکومیت فرد اسپمر معروف به " اسپمر اشتراکی" استقبال کردند. وی طبق قانون CAN-SPAM در ایالات متحده به یکسال زندان محکوم شد.


به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از سوفوس پیتر موشوی 37 ساله به تحمل 12 ماه حبس در زندان فدرال و پرداخت 120,000  دلار جریمه محکوم شد. وی که از اهالی آبورندیل فلوریدا می باشد، میلیونها ایمیل جعلی برای کاربران ارسال نمود که در آن خدمات مالی برای افرادی که تمایل به فروش سهام دارند، تبلیغ شده بود.
موشو به علت جعل آدرس فرستنده در ایمیل های فرستاده شده، استفاده از موضوعات فریبنده، عدم ایجاد گزینه حذف اشتراک و دیگر قانون شکنی ها، طبق قانون CAN-SPAM مورد پیگرد قرار گرفت. این قانون در به دام انداختن دیگر اسپمر ها نیز موفق بوده است.


گراهام کلولی مشاور ارشد آنتی ویروس سوفوس گفت : "برای اسپمرها تیره بخت کردن میلیونها کاربر اینترنت اهمیتی ندارد. ما مراجع اجرایی قوانین را بخاطر پیگیری این موضوع تا رسیدن به نتیجه تحسین می کنیم  و اکنون که "اسپمر اشتراکی" پشت میله ها است وقت زیادی برای فکر کردن بر روی جرم هایش خواهد داشت."
لابراتوارهای آنتی ویروس سوفوس به سازمانها و مدیران شبکه توصیه می کند که از خود در برابر تهدیدات ویروس ها و اسپم ها بوسیله راه حلی مطمئن و یکپارچه حفاظت کنند.
 
منبع:
سوفوس


​​