امنیت

حفره امنیتی "اینترنت اكسپلورر" كاربران "گوگل دسكتاپ" را تهدید می‌كن

 كارشناسان حفره امنیتی جدیدی را در مرورگر "اینترنت اكسپلورر" شركت مایكروسافت شناسایی كرده‌اند كه نفوذگران می‌توانند با استفاده از آن و به كمك جستجوگر "گوگل دسكتاپ"، به سادگی به اطلاعات محرمانه موجود در رایانه كاربران دسترسی پیدا كنند.


به گزارش پایگاه اینترنتی "نیوزفكتور"، "گوگل دسكتاپ ‪ "۲‬نرم‌افزاری كارآمد ویژه جستجو در اطلاعات موجود در هارددیسك رایانه‌هاست كه برای اجرا شدن خود از مرورگر "اكسپلورر" استفاده می‌كند.


"متان گیلون" كارشناس امنیتی معروف كشور فلسطین اشغالی كه موفق به شناسایی حفره مذكور شده اعلام كرد نفوذگران می‌توانند از طریق این حفره مرورگر "اكسپلورر" به رایانه‌هایی كه نرم‌افزار "گوگل دسكتاپ" روی آنها نصب شده دسترسی یافته و اطلاعاتی نظیر كلمات عبور و شماره‌های كارتهای اعتباری را از هارد دیسك كاربران بربایند.


شركت "مایكروسافت" با تایید خبر شناسایی حفره امنیتی مذكور در مرورگر "اكسپلورر" خود اعلام كرد در آینده نزدیك راه‌كار ایمن‌سازی موقت "اكسپلورر" را در وب سایت خود منتشر كرده و وصله اصلاح‌كننده آن را نیز به زودی ارایه خواهد كرد.


شركت "گوگل" نیز در پی انتشار خبر شناسایی این حفره امنیتی اعلام كرد مشكل امنیتی بوجود آمده ارتباطی به نرم‌افزار "گوگل دسكتاپ" ندارد، اما این شركت آن را بررسی خواهد كرد.


به گفته "گیلون"، كاربران مرورگر "اكسپلورر" كه علاقه‌مند به استفاده از نرم‌افزار جستجوگر "گوگل دسكتاپ" هستند بهتر است قابلیت "جاوا اسكریپت" را در مرورگر خود غیر فعال كرده و یا تا زمان انتشار وصله اصلاحی از سوی مایكروسافت، مرورگر دیگری را جایگزین "اكسپلورر" كنند.


​​