امنیت

در حال گسترش سیستم فایلرپرو به رده‌‏های مختلف نیروی انتظامی هستیم

با توجه به توانمندی‌‏های به وجود آمده برای استخراج اطلاعات در پلیس آگاهی تهران با استفاده از نرم افزار فایلرپرو در حال گسترش این سیستم به رده‌‏های مختلف نیروی انتظامی هستیم.
به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ محمد حسین شكریان ، فرماندهی فن‌‏آوری اطلاعات و ارتباطات پلیس آگاهی تهران ، در سمینار یك روزه مدیران و سیستم فایلرپرو در خصوص استفاده از این سیسم در بانك‌‏های اطلاعاتی پلیس ، گفت: اجرای مكانیزه و بهره‌‏برداری مطلوب و بهینه در كشف جرم هدف اصلی ناجا است كه در این بین تمركز اطلاعات جزء اولویت كاری ما محسوب می‌‏شود.
وی ، سیستم كامل ، جامع و مانع از هرگونه مواردی را برای پلیس ضروری دانست و خاطرنشان كرد: با مطالعه درون‌‏سازمانی و با توجه به انعطاف‌‏های ایران رایانه در نیمه دوم سال 81 ، نرم‌‏افزار فایلرپرو مورد استفاده قرار گرفت ، به طوری كه بعد از گذشت 3 سال برنامه‌‏های آتی این سازمان بر اساس داده‌‏های متمركز خود با وجود این سیستم ارزیابی می‌‏شود.
سرهنگ شكریان ، با بیان این كه سیستم فایلرپرو چرخش سازمان ها را در بردارد ، افزود: بالغ بر 200 كاربر در سطح سازمان پیش آگاهی تهران از این نرم‌‏افزار استفاده می‌‏كنند.
وی ، این سیستم را آرشیو اسناد برشمرد و تصریح كرد: همه اطلاعات سازمان پلیس با یك تمركز اطلاعاتی با توجه به قابلیت این سیستم ایجاد شده است.
فرمانده فن‌‏آوری اطلاعات و ارتباطات پلیس آگاهی تهران ، دیتا را در كشور بسیار با ارزش دانست و تاكید كرد: در حال حاضر نگرانی‌‏هایی در بخش دیتای كشور وجود دارد و باید در امنیت دیتا تجدید نظر شود كه هوشمندكردن سیستم فایلرپرو ، تا حدی می‌‏تواند این دغدغه را خاتمه دهد.
وی تولید و صادر كردن سیستم فایلرپرو را به عنوان تولید ایرانی ستود.
همچنین ، در بخش دیگری از این گردهمایی مهندس نوروزی ، مسئول دفتر معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكی اهواز ، با اشاره به استفاده از سیستم اتوماسیون اداری فایلرپرو ، گفت: این سیستم شامل چند نرم‌‏افزار است و قابلیت ذخیره و ثبت انواع فایل‌‏ها را دارد.
وی ، با بیان این‌‏كه هم‌‏اكنون 49 گروه كاری و 218 هزار سند ثبت شده از طریق سیستم فایلرپرو شكل گرفته است ، یادآور شد: امروزه كارمندان دانشگاه علوم پزشكی اهواز براساس كار و گزارش فایلرپرو ارزیابی می‌‏شوند كه این سیستم می‌‏تواند از شمار اعزام بیماران نامحدود از شهرستان‌‏ها به مراكز استان‌‏ها بكاهد.
در بخش مدیریت امنیت شبكه و اطلاعات نیز مهندس كاظمی ، مدیر فنی و مهندس قادسی مدیر عامل شركت اسكانایت ، در این مراسم صحبت كردند.
مهندس كاظمی ، به روش‌‏های استفاده از نرم‌‏افزارهای تكنیكی برای راهبری امنیت، مقابله باحوادث و صرفه‌‏جویی در وقت اشاره كرد و گفت: برای رسیدن به امنیت پایدار شبكه نیازمند سیستم امنیت مناسب هستیم كه با تعریف سیاست‌‏های امنیتی شبكه انتخاب كنترل‌‏ها و مدیریت تفویض اختیارات آماری قابل دستیابی است.
وی ، مهم‌‏ترین گام در برقراری سیستم امنیت را اصلاح ایجاد روال‌‏ها و طراحی‌‏ معماری امنیت عنوان كرد و اظهار داشت: اولین گام حیاتی برای ایجاد استقرار و امنیت شبكه شناخت وضعیت است كه این امر نیازمند طراحی ، پیاده سازی ، نگهداری و نظارت بر طرح‌‏های امنیتی است.
مهندس قادسی ، مدیرعامل شركت اسكانایت نیز با معرفی این شركت به عنوان اولین سازمانی كه به امنیت شبكه در ایران پرداخته است یادآور شد: طراحی و پیاده‌‏سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات، SMS ، بازرسی امنیت شبكه، آموزش و فرهنگ سازی در خود IT و مشاوره جهت بهینه‌‏سازی ساختار امنیت شبكه‌‏های كامپیوتری در سیستم شركت اسكانایت موجود است.
وی ، افزود: در حال حاضر فرهنگ‌‏سازی و آموزش در حوزه IT مشكل همه‌ سازمان‌‏ها است.


​​