امنیت

باید از بسته‌‏های امنیتی ویژه برای جلوگیری از هك شدن اطلاعات استفاده كرد

باید در هنگام ثبت اطلاعات با كدگذاری‌‏های مناسب شرایطی فراهم شود كه حتی اگر اطلاعات لو رفت , به راحتی برای هكرها قابل استفاده نباشد.


دكتر علی اكبر جلالی , عضو شورای ملی ICT ایران و استاد دانشگاه علم و صنعت ، درگفت و گو با خبرنگار ایلنا , گفت: امنیت اطلاعات بسته به نوع اطلاعات جزء اولویت‌‏های اول توسعه فناوری اطلاعات در هر سازمانی محسوب می‌‏شود.
وی با اشاره به این كه بانك‌‏ها همواره به مسایل امنیت اطلاعات توجه خاصی داشته‌‏اند، تصریح كرد: متاسفانه بسیاری از سازمان‌‏های دیگر كه شاید اطلاعات آنها با ارزش تر از بانك باشد, توجه جدی به هزینه كردن برای داشتن نرم افزارهای امن نمی‌‏كنند و این مساله موجب می‌‏شود كه هكرها با اطلاع از ارزش اطلاعات این‌‏گونه سازمان‌‏ها به منافع بسیاری دست پیدا كنند.
دكتر جلالی ، به اشاره به این‌‏كه بهترین روش برای جلوگیری از هك شدن اطلاعات ، استفاده از نرم افزارهای قابل اطمینان و بسته‌‏های امنیتی ویژه است, گفت: باید در هنگام ثبت اطلاعات با كدگذاری‌‏های مناسب شرایطی فراهم شود كه حتی اگر اطلاعات لو رفت , به راحتی برای هكرها قابل استفاده نباشد.
وی ، خاطرنشان كرد: طی سال‌‏های گذشته تامین امنیت اطلاعات با توجه به وسعت آن رو به بهبود بوده و هم اكنون بانك‌‏های اینترنتی بسیاری در سطح جهان بدون هراس از هكرها مشغول فعالیت هستند.
عضو شورای ملی ICT ایران ، تاكید كرد: نباید ترس از لو رفتن اطلاعات , موجب جلوگیری از تبادل اطلاعات در سازمان‌‏ها شود.


​​