امنیت

حفره‎های امنیتی سیمانتک و مک آفی صنعت محصولات ضدویروس را متحول می‎کند

خبرگزاری سلام – اگرچه سالهاست شرکت‎هایی مانند مک آفی و سیمانتک با ساخت محصولات امنیتی و ضدویروس به کمک کاربران عادی رایانه‎ها آمده‎اند، اما افشای آسیب پذیری تولیدات این موسسات در برابر ویروس‎ها و کرم‎های اینترنتی نگرانی‎های زیادی را دامن زده است.
حفره‎های امنیتی یافته شده در تولیدات مک آفی، سیمانتک و TrendMicro به هکرها امکان می‎دهد تا کنترل رایانه فرد قربانی را در دست گیرند و به نظر می‎رسد وقوع این مشکل زمینه را برای حضور مایکروسافت در بازار ساخت محصولات امنیتی و ضدویروس هرچه بیشتر آماده کند، چون مسلما این شرکت بیش از سایرین با سیستم عامل ویندوز آشناست.
نکته نگران کننده آن است که این نقص طیف گسترده‎ای از محصولات این شرکت‎ها را شامل می‎شود و محدود به یک یا 2 محصول خاص نیست.
برخی کارشناسان می‎گویند از آنجا که مهاجمان نمی‎توانند به کدهای نرم‎افزارهای ضدویروس به سادگی دسترسی داشته باشند، این احتمال وجود دارد که خرابکاری و کشف حفره‎های مذکور توسط افرادی از درون این شرکت‎ها صورت گرفته باشد.
از سوی دیگر این واقعه نشان داد که تولیدات گران قیمت این شرکت‎ها چندان قابل اتکا نیست و احتمالا در آینده اقبال عمومی به ضدویروس‎های رایگان و بخصوص ضدویروس مایکروسافت افزایش می‎یابد.


​​