امنیت

5 میلیون نفر برای سیم كارت در سری جدید ثبت نام می‌كنند

رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: پیش‌بینی ثبت نام چهار تا پنج میلیون سیم كارت در بهمن ماه سال جاری را داریم.
 


به گزارش خبرگزاری فارس، وفا غفاریان با بیان اینكه طبق برآوردهای انجام شده و نظرسنجی در چندین استان پیش‌بینی ثبت نام چهار تا پنج میلیون سیم كارت در بهمن ماه سال جاری را داریم، افزود: این ثبت نام‌ها كه از اول بهمن ماه آغاز خواهد شد در تهران حدود 40 درصد كاهش و در شهرستانها 20 تا 25 درصد افزایش خواهد یافت.
وی زمان قرعه‌كشی سیم‌كارتهای ثبت‌نامی سال‌جاری را فروردین ماه سال آینده بیان كرد و اظهار داشت: سعی می‌كنیم بلافاصله پس از قرعه‌كشی عملیات واگذاری سیم كارت ها را آغاز كنیم.
وی تاكید كرد: در حال حاضر نصب تجهیزات و سایر دستگاهها برای واگذاری این سری سیم كارتها در حال انجام است.
غفاریان توزیع سریع تر سیم كارت‌های ثبت‌نامی در سال جاری را به توسعه هر استان و همكاری سایر دستگاهها منوط كرد.
وی با بیان اینكه با ورود اپراتور دوم باید منتظر ایجاد فضای رقابتی در بحث خدمات شبكه تلفن همراه كشور باشیم، گفت: شركت مخابرات ایران رقابتی با اپراتور دوم نخواهد داشت.
رئیس هیات مدیره شركت مخابرات ایران با اشاره به افزایش 35 درصدی ضریب نفوذ تلفن همراه در طی برنامه چهارم توسعه، افزود: تعداد مشتركان تلفن همراه در طول این برنامه باید به 24 میلیون مشترك برسد.
وی مخابرات روستایی و نیز ICT روستایی را برای شركت مخابرات سود ده ندانست و گفت: علت این امر برقراری ارتباط ماهواره‌ای در روستاها به دلیل دوری آنها است.
غفاریان در زمینه سیم كارت اعتباری تالیا نیز توضیح داد: ارایه سیم كارت ارزان قیمت فلسفه اساسی تالیا بوده است.
وی در خصوص مشكلات شبكه تلفن همراه گفت: سایت یابی یكی از ملزومات اساسی هر اپراتور است.
رئیس هیات مدیره شركت مخابرات ایران كه در یك گفت و گوی تلویزیونی شركت كرده بود، افزود: متاسفانه در نرم‌افزار اپراتور اول پستی و بلندی‌های شهر تهران دیده شده، ولی برجها و سایر نقاط بلند دیده نشده است


​​