امنیت

مواظب ‪SCAM‬ها باشی

 كارشناسان در مراكز جهانی تجزیه تحلیل وضعیت ویروسها، اسپم‌ها و نرم افزارهای جاسوسی، به كاربران در رابطه با یك ‪ SCAM‬كه در تلاش برای اخاذی و تشویق كاربران برای كمك به یك فرد مصدوم در حادثه مین‌گذاری ساگو در ویرجینیای غربی است هشدار دادند.


به گزارش روز شنبه "آنتی ویروس سوفوس" به حوزه آی تی ایرنا، پلیس آمریكا برای جلوگیری از تقلید دیگر اسپمرها این اطلاعیه را در وب سایت خود قرار داده است.


نامه‌های الكترونیكی كه ادعا می‌كنند از طرف مركز درمانی راندال مك كلوی تنها نجات یافته این حادثه آمده‌اند و برای درمان این بیمار از قربانیان این ‪ SCAM‬تقاضای كمك مالی می‌كنند.


در هر حال منابع معتبر اعلام كرده‌اند كه دكتر رابرتز این نامه‌ها را ارسال نكرده، و از اسم وی ، و راندال مك كلوی بدون اجازه آنها استفاده شده است، همچنین مك كلولی در وضعیت نابسامانی در بیمارستان به سر می‌برد.


به گفته گراهام كلولی، مشاور ارشد آنتی ویروس سوفوس، مجرمان به طور آگاهانه از فاجعه مین‌گذاری برای سرقت از دیگران استفاده می‌كنند، و كوچكترین تصوری درباره خانواده قربانیان كه مطمئنا دچار غم و اندوه فراوانی شده‌اند، ندارند.


وی می‌افزاید: باید از كلیك روی لینك این‌ای میل‌ها خودداری كرد زیرا این یك روش معمول افراد سو، استفاده گر برای سرقت پول و اطلاعات حسابهای بانكی كاربران است.


همچنین ماموران پلیس آمریكا در حال جست و جوی منبع این پیام‌ها هستند.


كلولی می‌گوید: این اولین باری نیست كه اسپمرها برای سرقت اموال از فاجعه‌های انسانی سو استفاده می‌كنند.


سال گذشته دنیا شاهد انواع ‪SCAM‬ها در رابطه با پدیده سونامی در اقیانوس هند، توفان كاترینا و بمب گذاریهای تروریستی در لندن بود كه اقدام به سو استفاده كرده بودند .


​​