امنیت

ضد ویروس جدیدی توسط یك جوان ایرانی طراحی شد

 یك جوان ایرانی موفق به طراحی برنامه نرم‌افزاری ضد ویروس (‪(Anti Virus‬ جدیدی به منظور شناسایی ویروسهای ناشناخته شده است.


" آرمان نیری " ، برنامه نرم افزاری ضد ویروسی را طراحی كرده است كه نیازی به شناخت قبلی ویروسها یا برنامه‌های مخرب در آن وجود ندارد.


وی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن ارایه توضیح درباره نحوه عمل این برنامه جدید بیان داشت: در زمان حاضر تمام برنامه‌های آنتی ویروس بر اساس شناخت قبلی از یك ویروس كار می‌كنند.


وی افزود: امروزه اگر یك ویروس جدید یا نوع تغییر یافته آن وارد سیستم رایانه‌ای شود یا برنامه آنتی ویروس موجود بر روی سیستم عامل به روز نشده باشد، به دلیل عدم شناخت قبلی، ویروس جدید شناسایی نمی‌شود و می‌تواند به سیستم نفوذ كند.


نیری تاكید كرد: اما در برنامه جدید كه برای اولین بار طراحی شده امكان جلوگیری از فعالیت ویروسهای جدید و ناشناخته نیز وجود دارد.


به‌گفته وی در این پروژه با اعمال یك سری فیلترهای مخصوص، هرگونه فعالیت مشكوك در سیستم شناسایی و پردازش شده و در صورت مخرب بودن از ادامه فعالیت آن جلوگیری می‌شود.


این كارشناس یادآور شد: به این ترتیب اگر رایانه‌ای اولین دستگاهی باشد كه یك ویروس جدید به آن نفوذ كند قادر به شناسایی این ویروس خواهد بود.


وی با اشاره به اینكه طراحی و برنامه‌نویسی این ضد ویروس حدود ‪ ۱۵‬ماه طول كشید، تصریح كرد: این برنامه به عنوان یك جایگزین برای ضد ویروسهای موجود به شمار نمی‌آید بلكه نقش كمكی در شناسایی ویروسها دارد.


نیری نام این برنامه را " ‪ " Neoava‬عنوان كرد و گفت: در زمان حاضر نسخه آزمایشی (‪ (Beta‬این برنامه بر روی سایت ‪ neoava.com‬قرار دارد و كاربران حرفه‌ای می‌توانند آن را دریافت كنند.


وی اظهار داشت: مقاله مربوط به طراحی این آنتی ویروس جدید بر روی سایت امنیتی ‪ securityfocus.com‬قرار گرفته است.

 


​​