تلفن همراه

رگولاتوری: جرائم اپراتورها بازدارنده نیست/ اعطای مجوز 3G بر اساس عملکرد

 

معاون رگولاتوری گفت: مبالغ جریمه اپراتورها بازدارندگی کافی را ندارد، برای مثال رگولاتوری طبق پروانه مخابرات تنها می‌تواند در سال ۳ میلیارد تومان این شرکت را جریمه کند.
 
به گزارش FarsNews، لطف‌الله سبوحی در همایش مخابرات ایران اظهار داشت: در پروانه شرکت مخابرات ایران آمده است که در صورت تخلف رگولاتوری می‌تواند 3 میلیارد تومان در سال این شرکت را جریمه کند.
 
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: گاهی میزان جریمه‌های پروانه‌ها، بازدارندگی لازم را ندارد و برای شرکت ادامه تخلف و پرداخت جریمه از نظر اقتصادی به صرفه‌تر از توقف تخلف است.
 
وی گفت: از ین رو، این موضوع دررگولاتوری مطرح شده و در حال کار روی این موضوع هستیم.
 
وی ادامه داد: حتی گاهی اپراتورها در پرداخت حق‌السهم دولت نیز تعلل می‌کنند و با تأخیر در پرداخت، دولت را متضرر می‌کنند.
 
سبوحی گفت: در حال حاضر، اپراتورهای تلفن همراه کشور، درخواست استفاده از باندهای فرکانسی نسل 3 را دارند که قطعاً اگر بخواهیم این امکان جدید را به اپراتورها بدهیم به کارنامه عملکرد اپراتور نگاه خواهیم کرد.
 
وی در ادامه صحبت‌های خود یادآور شد: در پروانه‌هایی که تاکنون صادر شده، یک خلل قانونی تشویقی وجود دارد، زیرا در پروانه دیده شده که در صورت تخلف اپراتور با ابزار تنبیهی با اپراتور برخورد شود، اما اگر اپراتور جلوتر از تعهدات عمل کرد، در پروانه، ابزار تشویقی برای عملکرد اپراتور دیده نشده است.
 
وی ادامه داد: این ابزار تشویقی مثلاً می‌تواند ارائه تخفیف از حق‌السهم پرداختی به دولت باشد.
 
سبوحی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از پیشنهاد تغییراتی در مجوزهای ISP و ISDP خبر داد و گفت: پیشنهاد شده در مجوزهایی که به این دو گروه از شرکت‌ها تاکنون ارائه شده، تغییراتی داده شود و حوزه کاری آنها از ارائه صرفاً خدمات اینترنت خارج گردد.

 

۱ دیدگاه

  • سعید

    سعید

    خدایا به کی بگم این gprs همراه اول ما رو کشت با5G هم اومد کجایی د شما ها پاسخ

​​