فناوری اطلاعات

آخرین وضعیت اعطای تسهیلات به 500 سایت برتر ایرانی

 

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال از شناسایی 200 سایت پرمخاطب و برتر داخلی برای ارائه تسهیلات پهنای باند و خدمات میزبانی رایگان خبر داد و گفت: لیست این شرکتها به مرکز ملی فضای مجازی ارائه شده است.
حسن علیزاده در گفتگو با مهر، در مورد وعده شورایعالی فضای مجازی برای اعطای تسهیلات به سایتهای برتر ایرانی که شناسایی و معرفی این سایتها به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال سپرده شد، اظهار داشت: براساس رایزنی های انجام شده قرار بود به 500 سایت پرمخاطب ایرانی، تسهیلات پهنای باند اینترنت و خدمات میزبانی رایگان و پرداخت وام کم بهره به تولیدکنندگان برتر حوزه رسانه های دیجیتال صورت گیرد که تاکنون موفق به شناسایی و معرفی 200 سایت برتر به مرکز ملی فضای مجازی شده ایم.
 
وی با بیان اینکه برای ارائه خدمات میزبانی رایگان در داخل کشور نیازمند تجهیزات مرتبط با دیتاسنتر هستیم، افزود: هم اکنون در حال تجهیز دیتاسنتر داخلی – مرکز داده- برای فراهم آوردن شرایط انتقال میزبانی سرور این سایتها به داخل کشور هستیم.
 
علیزاده پیگیری اعطای تسهیلات به سایتهای پرمخاطب کشور را از جمله اولویتهای برنامه های امسال مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال عنوان کرد و گفت: در فاز دوم اجرای این طرح، شناسایی و معرفی 300 سایت برتر و پرمخاطب در دستور کار قرار می گیرد.
 
رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مهر گفت: لیست 100 شرکت برتر تولیدکننده محصولات رسانه های دیجیتال نیز برای دریافت وام کم بهره به شورایعالی فضای مجازی ارائه شده است.
 
وی پیش از این به مهر گفته بود که اسامی سایت‌های پرمخاطب کشور از طریق رسانه ملی اعلام می‌شود و تمامی تلاش این است که در راستای طرح‌های حمایتی مادی و معنوی بتوانیم به طرق مختلف فعالان موفق وب کشور را شناسایی و به کاربران اینترنت معرفی کنیم.
 
نیمه دوم سال 91 دبیر شورای عالی فضای مجازی وعده داد که به 100 سایت اینترنتی برتر به انتخاب مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، اینترنت با سرعت بالا و میزبانی و پهنای باند رایگان ارائه خواهد داد و برای 100 شرکت تولیدکننده برتر در حوزه فضای مجازی نیز تسهیلات کم‌بهره اعطا می‌کند.

​​