تلفن همراه

چگونه قبض همراه اول را قسطی پرداخت کنید؟

 

تا چندی پیش مشترکانی که از خط دائمی همراه اول استفاده می‌کردند می توانستند در صورت داشتن بدهی بالای 50 هزار تومان نسبت به پرداخت اقساطی قبوض اقدام کنند اما مدتی است این رقم تا 10 هزار تومان کاهش پیدا کرده است.
 
به گزارش ایسنا در حال حاضر کلیه مشترکین تلفن همراه که از خط های دائمی همراه اول استفاده می‌کنند، چه آنهایی که در وضعیت عادی قرار دارند و چه آنهایی که خطشان قطع شده، در صورت داشتن بدهی بالای ۱۰۰.۰۰۰ ریال می‌توانند از طریق پرتال همراه اول و مراکز تلفن ثابت اقدام به تقسیط بدهی خود کنند.
 
البته باید این افراد به این نکته هم توجه داشته باشند که تنها یک بار در سال امکان پرداخت اقساطی برای هر مشترک وجود دارد.
 
نکته دیگر آنکه پس از انتخاب این شیوه مشترک تا مدتی با محدودیت‌هایی مواجه می‌شود که از جمله این محدودیت‌ها می توان به قطع سرویسهای GPRS، MMS و رومینگ بین الملل اشاره کرد.
 
همچنین در این مدت مشترک از نظر سقف مکالمه نیز با محدودیت مواجه خواهد بود و می تواند تا مبلغ ۴۷۰.۰۰۰ ریال برای تلفنهای غیر از کد ۹۱۰ و مبلغ ۱۷۰.۰۰۰ ریال برای کد ۹۱۰ مکالمه کند.
 
علاوه بر این برای جلوگیری از نقل و انتقال تا پایان اقساط راهکاری با عنوان قطع صوری تقسیط در نظر گرفته شده است که البته ناگفته پیداست که پس از پرداخت آخرین قسط تمام این محدودیتها برطرف شده و مشترک به شرایط عادی باز می گردد.
 
در این میان پس از قسط بندی بدهی کاربر، در صورتی که تلفن مشترک قطع شده باشد با پرداخت اولین قسط به صورت خودکار وصل خواهد شد.
 
البته پس از قسط بندی درصورت عدم پرداخت قسط برای اولین بار خط ۳ روز پس از سررسید قسط قطع خواهد شد. در این وضعیت اگر قسط مربوطه پرداخت شود خط بدون مراجعه حضوری پس از ۲۴ ساعت مجدداً وصل خواهد شد.
 
اما چنانچه مشترکی تا سر رسید قسط بعدی نیز به پرداخت اقساط و وصل خط خود اقدام نکند، سه روز پس از سررسید قسط مورد نظر، خط مشترک " قطع تسویه حساب اقساط" می‌شود و در این شرایط مشترک از وضعیت تقسیط خارج و مانده بدهی اقساط مجدداً به صورتحساب مشترک برمی گردد.
 
همچنین کلیه محدودیتهای اعمال شده بابت تقسیط حذف و به وضعیت نرمال باز می گردد. در چنین شرایطی مشترک می تواند برای وصل خط خود به مراکز تلفن ثابت (مراکز استانها) مراجعه و با پرداخت مبلغ بدهی کامل خط خود را مجددا فعال کند.
 
مشترکان همراه اول می توانند با مراجعه به سایت این شرکت و مراکز تلفن ثابت نسبت به قسط بندی بدهی خود اقدام کنند.

4 دیدگاه

 • hamid

  hamid

  سلام چرا ما بدون اینکه ترک مبدا کنیم همینجوری جابجایی برامون میاد جالب اینجاست ک قبضا هم بیشتر مواقع تا دو الی سه دوره طول میکشه ناگفته نماند ک ما از رومینگ همراه اول ب جی اس ام روستایی استفاده میکنیم 09177444478 پاسخ
 • hasan

  hasan

  سلام برای تقسیط بدهی سایت مورده نظر چرا باز نمیشه خواهشن راهنمای کنید پاسخ
 • مسعود

  مسعود

  سلام سامانه تقسيط بدهي که هرسال يکبار خود شخص ميتونه قبضشو قسطي کنه پاسخ
 • حبیب

  حبیب

  سلام خسته نباشید به دست اندرکاران همراه اول که با تفکر غلطشان و دروغ مردم رو از خودشان رنجیده میکنند برخورد نامناسب همکاران عمل نکردن برنامه های سایت خود همراه 09143884461 قطع تلفن ملت به شیوه های عجیب پاسخ

​​