بازار سرمایه

وزیر ارتباطات افزایش تعرفه مکالمات تلفن‌های ثابت و سیار را منتفی دانست

طبق گفته وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات مجوز افزایش نرخ مکالمات ثابت و سیار لغو شده بنابراین خبری که درباره تعدیل مثبت این شرکت‌ها آمده بود، عملاً منتفی می‌شود.
 خبرگزاری فارس: وزیر ارتباطات افزایش تعرفه مکالمات تلفن‌های ثابت و سیار را منتفی دانست
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، طی هفته‌های گذشته سهام شرکت‌های همراه اول و مخابرات به واسطه خبر افزایش قیمت نرخ مکالمات ثابت و سیار با صف تقاضا روبرو و به همین علت افزایش قیمت داشتند.
 
بنابراین گزارش، خبر ناخوشی که شب گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به سهامداران ثابت و همراه داد، نهایتا بحث تعدیل مثبتی که در بازار بیان می شد، عملا منتفی می‌شود.
 
ارتباطات سیار و ثابت طی روزهای گذشته به واسطه خبر مجوز افزایش تعرفه مکالمات ثابت و سیار افزایش قیمت هر سهم را تجربه کردند.
 
یادآور می‌شود، طبق پیام ناظر قرار است، نماد معاملاتی همراه به زودی به بازار دوم منتقل و روز سه‌شنبه نیز بازگشایی شود.
 
بر اساس این گزارش، تلاش خبرنگار فارس برای گرفتن پاسخ درباره دیگر اثرات این تصمیم جدید وزارت ارتباطات، از آقای پشمی، مدیر امور سهام شرکت مخابرات نیز به نتیجه نرسید و وی در این باره از اظهار نظر خودداری کرد.
 
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران با اشاره به منتفی شدن بحث افزایش قیمت مکالمات تلفن‌های سیار و ثابت گفته بود :بر اساس مصوبه‌ای که ما پیش از این داشتیم قیمت مکالمات تلفن‌های ثابت و سیار افزایش پیدا می‌کرد که ما با بخشنامه‌ای این افزایش را منتفی کردیم. وی افزود: فکر کردیم که شاید درست نباشد که در ابتدای دولت چنین فشاری به مردم وارد شود. 

​​