تلفن همراه

واعظي: امتيازات جديد به اپراتورهايي تعلق مي گيرد که سرويس هاي باکيفيت بيشتري بدهند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امتیازات جدید به اپراتورهایی تعلق می گیرد که سرویس های باکیفیت بیشتری به مردم می دهند.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، آقای واعظی در حاشیه افتتاح مراکز بین المللی تبادل ترافیک اینترنت و در نشست خبری در خصوص نقص در کیفیت خدمات اپراتورهای تلفن همراه افزود: این موضوع به کم بودن نظارت ما بر آنها بر می گردد.
وی اعمال حاکمیت روی اپراتورهای تلفن همراه را یکی از وظایف جدی این وزارتخانه بیان کرد و گفت: باید روی این اپراتورها نظارت جدی صورت گیرد. 
واعظی افزود: ‌دو روش را در دستور کار داریم یکی اینکه از طریق فنی در مناطق مختلف تهران و استان ها، مکانهایی که پوشش اپراتورها ناقص است، اعلام کنیم و دیگری اینکه بتوانیم با تذکر به اپراتورها، از یک مقطعی به بعد امتیازات جدید را به اپراتورهای با کیفیت بهتر واگذار کنیم. 
وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات گفت: به اپراتورها دو ماه فرصت دادیم تا از اواخر مهر، نقاط ضعف و قوت آنها را به مردم گزارش دهیم. 
وی افزود: در حال راه اندازی تلفن گویا هستیم تا از این طریق گزارش های مردمی را در خصوص نقایص دریافت کنیم. 
واعظی در خصوص اینکه آیا بخشنامه ای که اخیرا صادر کرده شامل یکسان سازی تعرفه همراه اول نیز می شود یا خیر؟ گفت: بحث یکسان سازی تعرفه همراه اول، در اختیار خود شرکت است اما الزامی در این خصوص نداریم. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود:‌ موردی که ما به طور جد روی آن تاکید داریم آن است که نباید هزینه با هر سقفی از مردم دریافت شود .
وی با بیان اینکه با اصل همکدسازی موافقیم، گفت: اما باید قیمت را به ما اعلام کنند.
واعظی در خصوص اینکه آیا وظیفه کارگروه تشکیل شده برای تعیین تعرفه اپراتورها با وظیفه کمیسیون تنظیم مقررات موازی نیست؟ گفت:‌ این کارگروه زیرمجموعه کمیسیون است.
وی افزود: کمیسیون تنظیم مقررات دو هفته یکبار تشکیل می شود و اگر بخواهیم اینگونه موارد که بسیار مهم است کارشناسی روی ابعاد آن در کمیسیون مطرح شود به نتیجه نخواهیم رسید .
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص مصوبات شورای رقابت که به اپراتورها مربوط می شود نیز گفت: در هفته گذشته جلسه ای با رئیس این شورا داشتیم و قرار شد به گونه ای همکاری کنیم که اپراتورها نتوانند آنجایی که منافعی دارند از وزارت ارتباطات مجوز بگیرند و اگر نتوانستند به شورای رقابت مراجعه کنند. 
وی افزود: باید قبل از تصمیم دولت خودمان هماهنگ باشیم تا مردم ضرر نکنند.
 
واعظی درباره جابجایی شماره بین اپراتورهای تلفن همراه گفت: دنبال راه حلی می گشتیم که رقابت میان اپراتورها افزایش یابد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود:‌ در چند جلسه ابعاد و مشکلات این موضوع را بررسی خواهیم کرد و اگر بتوانیم قدرت انتخاب مشترکان را افزایش می دهیم .

​​