تلفن همراه

هدیه وزیر سابق ارتباطات به بازیکنان پرسپولیس دوباره ماجراساز شد

منبع: Fars News
در حالیکه وزیر سابق ارتباطات و عضو هیئت مدیره پرسپولیس، به بازیکنان این تیم سیم‌کارت رایتل و حواله ماشین‌لباسشویی داده بود، حواله‌ها برگشت خورده و سیم‌کارت غیر‌فعال است و محل تامین اعتبار این هدایا نیز به محل چالش مسئولان مربوط تبدیل شده است.
 
 
 
هدیه‌ محمد حسن نامی وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات به بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس برای دومین بار خبر ساز شد.
 
نامی که در آخرین روزهای عمر دولت دهم و پس از امضای تفاهمنامه‌ استفاده 3 ساله تیم پرسپولیس از مجموعه ورزشی باشگاه پیام وزارت ارتباطات، به عضویت هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس درآمده بود، در اولین حضور در تمرین این تیم به بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس هدیه داد.
 
نامی به هر یک از بازیکنان تیم پرسپولیس سیم‌کارت اپراتور سوم تلفن‌همراه رایتل و حواله ماشین لباسشویی هدیه داده بود.
 
در آن زمان جایگاه نامی در مسند وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، شائبه‌هایی را در مورد این هدیه ایجاد کرد و اینکه اعتبار این هدیه از چه محلی تامین شده، مورد پرسش قرار گرفت.
 
در آن زمان خبرنگار فارس محل تامین اعتبار این هدیه وزیر ارتباطات را پیگیری کرد و یک مقام مسئول در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به فارس، گفت: این هدیه کاملا شخصی پرداخت شده است.
 
وی تاکید کرد: این هدیه از جانب آقای نامی به عنوان عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس داده شده و طبعا اعتبار آن نیز ربطی به وزارتخانه نداشته است.
 
اما امروز که خبر رسید هدیه عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس و وزیر سابق ارتباطات نقد نشده، صحبت‌های تازه‌ای در مورد محل تامین اعتبار هدیه مطرح شد که این صحبت‌های منتاقض بار دیگر ابهاماتی را رقم زده است.
 
زیرا جمشیدی عضو هیئت مدیره باشگاه اعلام کرده که این حواله‌‌ها توسط نامی داده شده و ربطی به هیئت مدیره ندارد، اما نامی بار رد این اظهارات، گفته است: این هدایا فقط از طرف شخص من نبوده، بلکه از طرف هیئت مدیره باشگاه داده شده است.
 
نامی همچنین گفته: منظور ایشان را متوجه نمی‌شوم. این حرفی که ایشان زدند اشتباه است.
 
اظهارات نامی در حالی مطرح می‌شود که محمدصادق اکبری رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس نیز درباره فعال نبودن سیم‌کارت‌های رایتل‌ و برگشت خوردن حواله‌های ماشین لباسشویی بازیکنان گفته:‌ قطعا در این باره با نامی عضو هیئت مدیره صحبت خواهم کرد تا ببینم ماجرا چیست. چون در جریان این موضوع نبودم. 
 
وقتی ماجرا به این جا ختم می‌شود،‌ سوال پررنگی را برای مخاطبان ایجاد می‌کند، اینکه اگر طبق گفته نامی هدیه از طرف هیئت مدیره بوده چگونه حتی رئیس هیئت مدیره در جریان آن نیست؟
 
همچنین اگر هدبه از جانب هئیت مدیره نبوده و نامی هزینه آن‌ها را متقبل شده، چه دلیلی می‌تواند وجود داشته باشد که نامی از اعلام تقبل این هزینه خودداری کند؟ چرا کسی که هزینه‌ای را از اموال خود پرداخت کرده، باید بگوید من پرداخت نکرده‌ام؟
 
اکنون وقتی به صورت شفاف شخص یا اشخاصی مسئولیت ارائه این هدیه را نمی‌پذیرند، بدیهی است که محل تامین اعتبار این هدایا بار دیگر در ابهام فرو رود.
 
موضوعی که به دلیل واقع شدن در دوران مسئولیت مشترک یک شخص در وزارت ارتباطات و پرسپولیس، اهمیت پیدا می‌کند.

​​