تلفن همراه

ثبت نام کنید: رقابت اندرویدی ایرانسل در 120 دقیقه

نرده بان نوشت: هنگامی که گوگل حدود 5 سال پیش عرضه اولیه اندروید را آغاز کرد، شاید کمتر کسی فکر می کرد که این سیستم عامل موبایل با چنین سرعتی فراگیر شود و اکثر تلفن های هوشمند را تحت سلطه خود در آورد. 
 
 
با وجود تمام تحریم ها و محدودیت های موجود، اما اندروید راه خود را به ایران نیز پیدا کرد. وجود مارکت های بومی و علاقه توسعه دهندگان به تولید اپلیکیشن های داخلی، این سیستم عامل را در ایران نیز به یکی از محبوب ترین ها تبدیل کرد.
 
اکنون بازار اندروید آماده است تا بازیگران بزرگتری را در خود ببینید، و ایرانسل قرار است آغاز گر این راه باشد. اگر به خاطر داشته باشید در گزارشی که از کنفرانس سالانه ایرانسل تهیه کردیم، خبر از شروع به کار غریب الوقوع اپ استور اختصاصی این اپراتور با نام چارسو دادیم. اکنون پس از گذشت حدود یک سال از زمان آن مراسم، به نظر می رسد که سرانجام اقداماتی جدی در حال شکل گرفتن است تا این سرویس در اختیار کاربران قرار گیرد.
 
ایرانسل قصد دارد تا به منظور شناسایی و حمایت از افراد و ایده های بالقوه، در حوزه اپلیکیشن های اندرویدی، در حاشیه نمایشگاه تلکام 2013 مسابقه ای را با عنوان «رقابت اندرویدی در 120 دقیقه» برگزار نماید.
 
این مسابقه در سالن اختصاصی ایرانسل در نمایشگاه تلکام اجرا خواهد شد و هدف از برگزاری آن، تشویق و آغاز دوری تازه، برای حمایت از برنامه نویسان و تولید برنامه های کاربردی و بومی مورد نیاز جامعه برای تلفن های هوشمند است. 
 
 
به گفته ایرانسل، «رقابت اندرویدی در 120 دقیقه» شامل مراحل زیر خواهد بود:
 
1. ثبت نام در مسابقه
تا پیش از 31 شهریور به آدرس appstore.irancell.ir مراجعه کرده و فرم ثبت نام آنلاین را به صورت کامل تکمیل نماید.
 
2. تماس با شما از طریق ایمیل
پس از پایان مهلت ثبت نام در انتهای روز سی و یکم شهریور ماه، از طرف ایرانسل ایمیلی در مورد جزئیات مسابقه و زمان حضور در محل نمایشگاه بین المللی تلکام برای شما ارسال می گردد.
 
3. نحوه برگزاری مسابقه
شرکت کنندگان درگروه های مختلف با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. در روز مسابقه امکانات لازم نظیر لپ تاپ و برنامه های مورد نیاز در اختیار کاربر قرار می گیرد.
 
در ابتدای مسابقه، مسئله‌ای با مراحل مختلف به شرکت کنندگان ارائه می‌شود و از آنها خواسته می شود آن را به صورت یک برنامه اندرویدی پیاده‌سازی کنند. برنامه نویسان 120 دقیقه فرصت دارند تا مراحل مختلف مسئله طرح شده را پیاده سازی نمایند.
 
4. داوری
جمعی از اساتید دانشگاه امیرکبیر و کارشناسان ایرانسل برگزاری و داوری این دوره از مسابقات را عهده دار خواهند بود. داوران با بررسی تعداد مراحل پیاده سازی شده از مسئله و همچنین کیفیت انجام آنها امتیاز دهی به برنامه ها را انجام می دهند.
 
5. جوایز مسابقه
* 8 بسته حمایت از برنامه نویسان ایرانسل برای برندگان هر گروه
* 8 عدد از جدیدترین مدل های تلفن هوشمند اندرویدی به برندگان هر گروه 

​​