تلفن همراه

وزیر ارتباطات: به دنبال بازگرداندن مخابرات نیستیم اما لازم است زیرساختها در دست وزارتخانه قرار داشته باشد

محمود واعظی در حاشیه افتتاح نمایشگاه تلکام گفت: به هیچ عنوان به دنبال بازگرداندن مخابرات نیستیم اما لازم است که زیرساخت ها در دست وزارتخانه قرار داشته باشد.
 
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی اظهارداشت: در حال حاضر اولویت ما استفاده از تولیدات بومی و انجام پژوهش ها برای بومی سازی مربوط می شود.
 
وی در ادامه به بحث واگذاری مخابرات اشاره کرد و گفت: در گذشته که مخابرات واگذار شد تعریف درستی از زیر ساخت ها صورت نگرفته بود و از نظر ما آن چه که مربوط به کابل مسی می شود جزء زیرساخت محسوب می شود.
دکتر واعظی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص تعرفه های همراه اول اظهار داشت: افزایش تعرفه همراه اول باید با هماهنگی وزارت ارتباطات و بر اساس مصوبه سازمان تنظیم مقررات صورت گیرد.
وزیر ارتباطات همچنین عنوان کرد: در حال حاضر در تمام دنیا اپراتورها به دنبال کاهش تعرفه‌های خود هستند وافزایش تعرفه همراه اول با این نرخ قابل قبول به نظر نمی رسد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی که درباره علاقه‌مندی اپراتورها برای ارائه تجهیزات نسل 3 مطرح شده بود اظهار کرد: تفاهم‌هایی که با اپراتور سوم ایجاد شده باید پابرجا بماند واین اصلا مصلحت نیست که ما میان اپراتورها رقابت‌های این چنینی ایجاد کنیم.البته همان طور که پیش از این گفته‌ام ما با اصل رقابت موافقیم اما لازم است که این رقابت‌ها درچارچوب قانون شکل بگیرد.
 

​​